افزایش 55 درصدی دریافتی مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز از افزایش 55 درصدی میزان دریافتی مستمری‌بگیران این صندوق در استان خبر داد.
افزایش 55 درصدی دریافتی مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛هادی بشیری با اعلام خبر فوق اظهارکرد: به دنبال اجرایی شدن طرح همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران، 773 مستمری‌بگیر استان از این طرح بهره‌مند شده و معوقات محاسبه شده از اول سال ۹۹ تاکنون، همزمان با حقوق آبان‌ماه به حساب اعلامی خانوارها واریز شد.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح، میانگین مبلغ دریافتی مستمری‌بگیران بازنشستگی پیری 54 درصد، مستمری‌بگیران ازکارافتاده کلی ۴۲ درصد و مستمری‌بگیران بازمانده بیمه شده ‌های متوفی ۵۷ درصد افزایش یافته است که در مجموع میزان افزایش مستمری‌ها در البرز55 درصد بوده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز خاطرنشان کرد: به طور میانگین افزایش مستمری هیچ یک از مستمری‌ بگیران در این همسان‌سازی کمتر از ۱۵ درصد نبوده است.

وی در ادامه  با اشاره به عضویت بیش از 12  هزار نفر از بدو تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکنون در سطح استان، گفت: از این تعداد در مجموع 773 نفر (364 بازنشسته، 39 ازکارافتاده کلی و 370  بازمانده بیمه شده متوفی) مستمری‌بگیر صندوق هستند.

بشیری ادامه داد : در محاسبه مبلغ مستمری همسان شده دوسوم میانگین سطح درآمدی معیار کسر حق بیمه‌ای سال‌های ۹۸ و ۹۹ اعمال و برای بازنشستگان پیش از موعد استان نیز براساس همین میانگین سطوح و سنوات بیمه‌پردازی مستمری‌بگیر اعمال شده است.

وی افزود: پس از اجرای طرح همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان، کمترین مبلغ دریافتی ۱۶۷ هزار تومان و بیشترین آن  ۸۳۳ هزار و ۴۰۰ تومان شده است.

به گفته مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان، طرح همسان‌سازی مستمری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای آن‌دسته از بیمه ‌شدگان و بازماندگان که احکام مستمری فوت، بازنشستگی و از کارافتادگی‌شان قبل از سال ۹۹ صادر شده، شامل می‌شود.

بشیری با بیان این که تمام زنان و مردان ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ های معتبر سراسر استان، به عضویت صندوق درآمده و از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و فوت استفاده کنند، تاکید کرد: به منظور افزایش چتر بیمه‌ای در بین اقشار تولیدکننده کشاورزان، روستائیان و عشایر، همه اعضای صندوق از کمک ۷۰ درصدی دولت بهره‌مند می‌شوند.

۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۸,۷۳۶
کلیدواژه ها: افزایش 55 درصدی دریافتی مستمری‌ بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید