128 هزار ایلامی واجد دریافت تسهیلات معیشتی هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ۱۲۸ هزار و ۹۲۸ خانوار ایلامی در قالب ۴۲۷ هزار و ۹۵۷ نفر واجد شرایط حمایت جبرانی دولت برای کمک هزینه معیشت خانوارهای کم درآمد هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: 128 هزار ایلامی واجد دریافت تسهیلات معیشتی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی گفت: تمامی افرادی که در نوبت قبل وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.

وی افزود: ۱۴۸ هزار و ۱۰۰ خانوار در قالب ۵۱۰ هزار و ۵۵۹ نفر در استان مشمول دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی بودند و از این تسهیلات استفاده کردند.

شیرخانی یادآور شد: متقاضیان کد ملی خود را یک بار از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: پیامک سرپرست خانوارها از امروز تا سه شنبه ۱۱ آذر  به مدت یک هفته دریافت می شود و پس از پایان مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوارها، یک هفته از ۱۲ آذر تا ۱۹ آذر، داده های اطلاعاتی پایش خواهد شد.

شیرخانی با بیان اینکه در هفته سوم از ۲۰ آذر تا ۲۷ آذر به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می شود، اظهارکرد: بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد با اقساط ۳۰ ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام همچنین در خصوص کمک بلاعوض ماهانه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانوار، گفت: این مبلغ از آذرماه تا پایان سال جاری به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود و تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته می‌شود.

به گفته شیرخانی، افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۱
کد خبر : ۲۲۸,۸۰۴
کلیدواژه ها: ایلام, تسهیلات معیشتی, کرونا, حمایت دولت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید