پرداخت تسهیلات کرونا ویژه فعالان حوزه گردشگری در خراسان شمالی

معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از اختصاص تسهیلات کرونا ویژه فعالان حوزه گردشگری خبر داد.
پرداخت تسهیلات کرونا ویژه فعالان حوزه گردشگری
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛  محمد اربابی گفت: تسهیلات جدید مطابق مصوبه هفتم مهرماه ستاد ملی مقابله با کرونا، به تمام کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می‌یابد. بر این اساس، تاسیسات گردشگری می‌توانند از حداقل ۱۶ میلیون تومان تا ۹۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۲ درصد و با دوره تنفس حدود ۶ ماه بهره‌مند شوند.
 
وی افزود: مبلغ این وام به تفکیک برای راهنمایان گردشگری ۲۰ میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، شرکت‌های حمل و نقل گردشگری ۸۰ میلیون تومان، موسسات آموزش گردشگری ۶۰ میلیون تومان، شرکت‌های عامل تطبیق ۵۰ میلیون تومان، ارزیابان و عوامل تطبیق ۱۶ میلیون تومان، اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین ۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان،  هتل‌ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۹۰۰ میلیون، و هتل‌آپارتمان‌ها، متل‌ها و مهمانپذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.
 
معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت:  سفره‌خانه‌های سنتی و واحد‌های پذیرایی بین‌راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع‌های گردشگری و آب‌درمانی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی براساس نوع و درجه واحد بین ۱۰۰ میلیون تا ۳۵۰ میلیون تومان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.
 
اربابی گفت: به منظور حمایت از فعالان حوزه گردشگری، بازپرداخت تسهیلات بانکی موضوع این دستورالعمل تا اردیبهشت سال 1400 مشمول دوره تنفس خواهد بود.
 
وی افزود: تمامی تأسیسات و فعالان گردشگری می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir  مراجعه و از قسمت مخصوص تسهیلات گردشگری در خواست خود را ثبت کنند.
 
شایان ذکر است مهلت ثبت نام  تا پایان آذرماه جاری است.
۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۸,۸۴۶
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونا,گردشگری خراسان شمالی,سامانه کارا,وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید