مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:فرهنگ بسیج در روح و روان جامعه وجود دارد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: فرهنگ بسیج در روح و روان جامعه وجود دارد و در طول همه این سال ها شاهد فعالیت موثر بسیج علاوه بر جبهه های حق علیه باطل در همه عرصه ها و حوزه ها بوده ایم.
"ارسلان غمگین" در دومین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره امتنان از کارگران


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان "ارسلان غمگین" در دومین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان و نیز در اولین جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های دهه فجر که با حضور رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، فرمانده بسیج کارگری، دبیر اجرایی خانه کارگر و جمعی از شرکای اجتماعی،  در سالن جلسات ساختمان شهید دقایقی اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ بسیج در روح و روان جامعه ایرانی وجود دارد و در طول همه این سال ها شاهد فعالیت موثر بسیج علاوه بر جبهه های حق علیه باطل در همه عرصه ها و حوزه ها بوده ایم.
وی افزود: در طول یکسال اخیر کارمندان این اداره کل در اقدامی جهاد گونه در همراهی با مدیر خود، روزانه بالغ بر ۱۳ ساعت انجام‌ وظیفه کردند و یک نهضت کار کردن بدون توقع را ایجاد کردند که جای تقدیر دارد.
غمگین با اشاره به عملکرد مطلوب معاونت های اداره کل در حوزه های مختلف، تصریح کرد: بیش از ۵ هزار تعاونی فعال در استان وحود دارد که به دلیل حساسیت هایی که این حوزه دارد و به جهت اینکه باید از اموال و سرمایه های مردم محافظت شود، نظارت در این بخش ظرافت خاصی می طلبد؛ حوزه تعاون استان، علاوه بر اینکه در کل کشور حائز رتبه برتر شد، توانست بیش از ۱۲ تعاونی مشکل دار را به دادگاه معرفی و خلع ید کند که این اقدام مشکلاتی را نیز به دنبال داشته است.
وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال نیز بالغ بر ۴ هزار طرح در کمیته های فنی این اداره کل بررسی شدند، خاطرنشان کرد: کمیته نظارت فعال و پویای حوزه اشتغال پیگیری های خوبی انجام داده است و توانسته تسهیلاتی که بدون ارائه طرح توجیهی پرداخت شده است را بازگرداند.
غمگین در خصوص عملکرد حوزه اجتماعی عنوان کرد: بخش زیادی از اقدامات خارج از اداره بر عهده این معاونت است از جمله افتتاح خانه های فرهنگ کار، صیانت از کارگران و بسیاری موضوعات دیگر که بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: در حوزه پشتیبانی نیز با وجود ۱۱ میلیارد تومان کسری بودجه، توانستیم بخش زیادی از نیاز های همکاران را در حوزهای مختلف از جمله تامین تجهیزات به خوبی مرتفع کنیم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: خوشبختانه با عزمی که وجود داشت و باوری که در بین همکاران شکل گرفت، در بیش از ۹ شاخص در کشور رتبه برتر را کسب کرده ایم و در شاخص های دیگر نیز رتبه های دوم و سوم را به دست آورده ایم در حالی که زمان تحویل اداره کل در جایگاه ۲۹ قرار داشتیم.
وی اضافه کرد: مهم ترین معاونت ما به دلیل نوع وظایفی که دارد، معاونت روابط کار است که با داشتن ۵ اداره و نظارت بر روی بیش از یک میلیون نفر کارگر و ارتباط با ۲۱۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی مسئولیت سنگینی دارد که در یکسال اخیر رشد بسیار خوبی داشته است.
وی با بیان اینکه تعداد هیات های تشخیص را در مراجع صدور حکم برای جلوگیری از اطاله دادرسی به دو برابر افزایش داده ایم، بیان‌کرد: در خوزستان بیشتر شرکت ها دولتی یا وابسته به دولت هستند که در هنگام تعدیل نیرو یا اخراج کارگر، همکاران ما با سعه صدر برخورد کرده و روزانه صد ها پرونده را مورد بررسی قرار می دهند. در اداره شرق این اداره کل به اندازه سه استان و در اداره غرب ما به اندازه دو استان رسیدگی به پرونده انجام‌می شود.
وی اضافه کرد: در یکسال اخیر در بیش از ۱۷ مورد از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تقدیر شده است و ما توانستیم در کنار وظایف خود، اقدامات فوق برنامه ای نظیر ایجاد شورای عالی تعاون استان برای نخستین بار در استان، تدوین کتاب جهش تولید و قرار گرفتن این کتاب در کتاب خانه بیت مقام معظم رهبری را- که افتخار بزرگی است- به انجام‌ رسانیم.
غمگین ادامه داد: ایجاد شورای عالی تعاون و برگزاری سه جلسه از آغاز آن تا کنون منجر به تصمیم گیری های بسیار خوبی در زمینه های مختلف از جمله بررسی و احصا مشکلات تعاونی ها شده است که نتیجه آن افزایش اعتماد تعاونی ها به این شورا و مصوباتش بوده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ارتباط دو سویه و قوی با شرکای اجتماعی را یکی از نقاط قوت این اداره کل دانست و گفت: شرکای اجتماعی بازوان توانمتد و قدرتمند اداره کل در جامعه هدف بوده و تعامل دو سویه با آنها موجب ارتقا روحیه تعامل و همدلی در جامعه خواهد شد.


۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۲۸,۹۲۶
کلیدواژه ها: جلسه هماهنگی, برگزاری جشنواره امتنان از کارگران,ارسلان غمگین,بسیج

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید