‍ اولین تعاونی های جوانان در چهارمحال و بختیاری تشکیل می شود

با امضای تفاهم نامه بین اداره کل ورزش و جوانان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، اولین تعاونی‌های ویژه تشکل های مردم نهاد تشکیل می شود.
‍ اولین تعاونی های جوانان در چهارمحال و بختیاری تشکیل می شود

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری ،سید حفیظ الله فاضلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در این باره گفت: سازمان های مردم نهاد استان و جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال سن با این تفاهم نامه می توانند نسبت به تشکیل تعاونی اقدام و از اعتبارات ویژه این طرح بهره مند شوند.
وی گفت: افزایش مشارکت اجتماعی مردم، واگذاری فعالیت های دولتی و خصوصی به جوانان و ایجاد عدالت اجتماعی ازمهمترین اهداف این طرح است.
فاضلی واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی را اولویت اول برشمرد و افزود: استفاده از تسهیلات، امکانات، کمک های بلاعوض و آموزش رایگان در این طرح دیده شده است که امیدواریم موجب افزایش سهم تعاونی ها در اشتغال و درآمدزایی باشد.

همچنین مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست گفت: جوانان در جامعه امروز با دغدغه های بزرگی از جمله اشتغال، مسکن، ازدواج روبرو هستند و این طرح می تواند باعث استفاده این قشر از ظرفیت های قانونی و تسهیلات دولتی شود.
حمید کریمی افزود: این طرح حلقه مفقوده پیوند بین بدنه اجتماعی جوانان با دستگاه های دولتی بود و ۷۱ تشکل مردم نهاد از سراسر استان می توانند با معرفی نامه این اداره کل در تمامی گرایشات اقتصادی فعالیت داشته و از آموزش های عمومی و تخصصی در این مسیر استفاده کنند.۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷
کد خبر : ۲۲۸,۹۶۴
کلیدواژه ها: تفاهم نامه,اشتغال,فاضلی,ورزش و جوانان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید