انجام 2629 مورد بازرسی از کارگاههای خراسان جنوبی در 7 ماهه سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در تشریح عملکرد حوزه بازرسی کار این اداره کل بیان کرد: در 7 ماهه سال جاری 2629 مورد بازرسی از کارگاههای مشمول ماده 85 قانون کار صورت گرفته است . این بازرسی ها در قالب بازرسی های ادواری و موردی از کارگاههای مذکور انجام و در مجموع منجر به صدور 2368 ابلاغیه رفع نقص شده است .
وی با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از نیروی انسانی و پیشگیری از بروز حوادث و بیماری های شغلی عنوان کرد: در 1485 مورد از بازرسی های مذکور ، آیتم مربوط به ایمنی و حفاظت فنی ، اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا و در 823 مورد ، آیتم مربوط به پیگیری حقوق ، مزایا و بیمه کارگران از سوی بازرسان کار استان مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته است .
اشرفی همچنین از درخواست تعطیلی و توقف فعالیت 7 کارگاه ناقض قوانین و مقرارت ایمنی در راستای اعمال ماده 105 قانون کار و پیشگیری از بروز حوادث شغلی خبر داد و افزود: انجام بازرسی های ادواری و موردی از کارگاههای موضوع ماده 85 قانون کار ؛ در راستای نظارت بر حسن اجرای این قانون و مسائل مرتبط با ایمنی و حفاظت فنی بوده که هدف اصلی آن تامین ایمنی ، حفظ و صیانت از کارگران و منابع مادی کشور و مسائل مرتبط با حقوق و مزایای قانونی کارگران شاغل در این کارگاههاست .

۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۲۹,۰۷۴
کلیدواژه ها: بازرسی, ارتقاء, خراسان جنوبی, کارگاه, اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی, اشرفی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید