مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان:

کارفرمایان با جذب دانش آموختگان دانشگاهی از 2 سال معافیت بیمه ای برخوردار می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از اجرای طرح مشوق بیمه ای برای کارفرمایانی که دانش آموختگان دانشگاهی را به کارگیری می کنند خبر داد.
2 سال معافیت بیمه ای برای کارفرمایان
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان، کامران کلانی با اعلام این خبر اظهارکرد:  این طرح در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی  و به منظور حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاهای تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید از سوی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی ابلاغ شده است.
وی در خصوص نحوه محاسبه معافیت های بیمه ای برای کارفرمایان توضیح داد: در چارچوپ دستورالعمل این طرح حق بیمه سهم کار فرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری، در مجموع به میزان 23 درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورایعالی کار ، ماهانه از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرمایان واجد شرایط واریز می‌شود و وظیفه نظارت بر این طرح  برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارت کل استانها و شهرستانها خواهد بود.
 وی شرایط کارفرمایان برای استفاده از این طرح را ثبت نام در سامانه  مشوق بیمه‌ای به نشانی اینترنتی  http://moshavegh.mcls.gov.ir، دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: کارگاهها میتوانند همچنین از مزایای طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه ها و مؤسسات مشمول بهره مند شوند.
کلانی ادامه داد:  نیروهای جدید نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک ارزیابی این مهم نیز افزایش تعداد نیروها نسبت به لیست بیمه ۲ ماه قبل از ثبت نام کارفرما در سامانه است همچنین کارگاه های به شدت آسیب دیده از بیماری کرونا که اقدام به کاهش نیروهای خود کرده اند برای بازگرداندن آنها می توانند از مزایای طرح بهره مند گردند. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان در خصوص شرایط افرادی که به کارگیری خواهند شد توضیح داد: مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، داشتن حداکثر 38 سال سن که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، ثبت نام در سامانه مشوق و داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی که حداکثر از 36 ماه تمام کمتر باشد را از شرایط احراز نیروی کار جدید در این دستورالعمل ذکر کرد.
۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۱۴
کد خبر : ۲۲۹,۰۸۲
کلیدواژه ها: معافیت,بیمه,مشوق,جذب,دانش آموختگان,اصفهان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید