ایجاد بیش از 5هزار فرصت شغلی در استان سمنان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: براساس گزارش سامانه رصد سال جاری برای پنج هزار و 577 نفر در استان سمنان اشتغالزایی شده است.
ایجاد بیش از 5هزار فرصت شغلی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان در این باره گفت: 53درصد تعهد اشتغال‌زایی استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان آبان امسال براساس گزارش سامانه رصد از سوی دستگاه‌های اجرایی استان محقق شد و این رویه تا پایان امسال برای انجام تعهد ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و توجه به مشاغل خرد و کلان از راهبردهای جدید برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال پایدار در استان است.

غنیان ادامه داد: سال گذشته ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال استان سمنان محقق شد و برای ۱۰ هزار و ۶۱۲ نفر اشتغالزایی شد و امسال شیوع کرونا، اشتغالزایی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: هماهنگی خوبی بین مدیران و مسئولان استان برای کاهش آمار بیکاری وجود دارد که با تلاش مستمر می‌توان آمار بیکاری در سمنان را به کمترین میزان رساند.

غنیان تصریح کرد: سال‌های گذشته استان سمنان از لحاظ تحقق تعهد در زمینه اشتغال جزو استان های پیشرو در کشور بود و تلاش می‌شود تعهد اشتغال استان سمنان امسال نیز در حد مطلوب باشد و نرخ بیکاری به واسطه اشتغالزایی مانند سال گذشته کاهش یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ با اشاره به شیوع کرونا و رونق کسب و کارهای اینترنتی، تصریح کرد: بستر اینترنت فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال محسوب می شود و ضرورت دارد این حوزه برای ایجاد اشتغال در استان سمنان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰
کد خبر : ۲۲۹,۱۳۴
کلیدواژه ها: سامانه رصد,فرصت شغلی,اشتغال,تعهد,کسب و کارهای اینترنتی,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید