مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان:

حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت پرداخت می شود

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای اجرای طرح مشوق بیمه کارفرمایی، حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید دانش‌آموخته دانشگاهی، توسط ​دولت ( وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی) به مدت 2 سال ​پرداخت می‌شود.
حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت پرداخت می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" افزود: طرح مشوق بیمه کارفرمایی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت از کارفرمایان، صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاههای تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید در حال اجراست.

وی اظهارکرد: کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد، از بین دانش‌آموختگان دانشگاهی مقطع لیسانس به بالا جذب کنند و نیروهای جدید، نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده نیز، افزایش نیروها نسبت به لیست بیمه دو ماه قبل از ثبت نام کارفرماست.

ابراهیمی ثبت نام در سامانه، داشتن بیمه کد کارگاهی و مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور را از جمله شرایط برخورداری کارفرما از مزایای این طرح ذکر و اضافه کرد: نیروی کار جدید باید حداکثر 38 سال سن، دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و مجموع سوابق بیمه پردازی (تامین اجتماعی) کمتر از 36 ماه داشته و همچنین در سامانه نیز ثبت نام کند.

کارفرمایان و نیروی کار می توانند برای ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای به آدرس  Moshavegh.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

لازم بذکر است دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی دارای مجوز از اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمادگی ارایه مشاوره و ثبت نام جویندگان کار و کارفرمایان جهت بهره مندی در طرح مذکور را دارند.

۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۷
کد خبر : ۲۲۹,۱۳۸
کلیدواژه ها: مشوق بیمه کارفرمایی,دانش آموختگان دانشگاهی,بکارگیری نیروی کار,کارفرمایان هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید