۳۲۴ شغل اولی در ایلام با حمایت دولت جذب و بکارگیری شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در نشست مجازی با خبرگزاری ایرنا گفت: ۳۲۴ شغل اولی در اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در ایلام با حمایت دولت جذب و بکارگیری شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: ۳۲۴ شغل اولی در ایلام با حمایت دولت جذب و بکارگیری شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در ارتباط تصویری با رییس و خبرنگاران ایرنا به اقدامات حوزه کاری خود پرداخت و گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایجاد کرده که طرح کارورزی و یارانه دستمزد از جمله سیاست های بازار کار است.

وی در خصوص طرح پرداخت یارانه دستمزد، اظهارکرد: این طرح ها با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقا سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شوند.

شیرخانی تصریح کرد: کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند ۲ سال از حق بیمه سهم خود برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی معاف می شوند.

وی اظهار کرد: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه‌ای، کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب کنند.

وی با بیان اینکه بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود، افزود: شرایط بهره‌مندی از این طرح برای کسب و ‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

وی در خصوص پرداخت وام های حمایتی کرونا و وام‌های کسب ‌و کار و حوزه‌های حمل‌ ونقل آسیب‌دیده از کرونا گفت: ۱۱ هزار و ۸۰۴ طرح با اعتبار ۱۰۱ میلیارد تومان و اشتغال ۱۲هزار و ۷۰۲نفر تسهیلات حمایت از واحدهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام افزود:  ۳۰۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی به چهار هزار و ۶۴۰ طرح در استان پرداخت شده است که این طرح ها در ایلام برای هفت هزار و ۸۱نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: استان ایلام تاکنون رتبه اول را در پرداخت تسهیلات کرونا در کشور نسبت به سهم ابلاغی کسب کرده و در مجموع ۲۱۶ میلیارد تومان سهم تسهیلات کرونا به استان اختصاص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ۱۲۸ هزار و ۹۲۸ خانوار ایلامی در قالب ۴۲۷ هزار و ۹۵۷ نفر واجد شرایط حمایت جبرانی دولت برای کمک هزینه معیشت خانوارهای کم درآمد هستند.

وی افزود: ۱۴۸ هزار و ۱۰۰ خانوار در قالب ۵۱۰ هزار و ۵۵۹ نفر در استان مشمول دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی بودند و از این تسهیلات استفاده کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خاطرنشان کرد: بیش از هفت هزار نفر متقاضی در استان در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت تعاون ثبت‌نام کردند که بیش از پنج هزار نفر مشمول دریافت بیمه‌بیکاری هستند.

۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷
کد خبر : ۲۲۹,۳۴۲
کلیدواژه ها: ایلام,شغل اولی, حمایت دولت, حضور مجازی, ایرنا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید