مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: ظرفیت عظیمی در حوزه اشتغالزایی وجود دارد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در دیدار با فرماندار شهرستان بوکان گفت : خوشبختانه ظرفیت عظیمی در داخل شهرستان بوکان در حوزه اشتغالزایی وجود دارد.
ظرفیت عظیمی در حوزه اشتغالزایی وجود دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، ابوالفضل عبادی در این دیدار ضمن تشریح نحوه اجرای طرحهای سه گانه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ( کارورزی، یارانه دستمزد، مشوق بیمه ای) در ادامه گزارشی از عملکرد شهرستان بوکان در حوزه های مختلف کاری ارائه کرد .

وی توضیحاتی را نیز در خصوص شرایط و دستورالعملهای تسهیلات حمایتی کرونا ارائه داد و گفت :  انتظار داریم که از طریق اطلاع رسانی دقیق و کامل به مشمولین، توسط دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و خصوصاً بانکهای عامل این اعتبارات نیز به نحو احسن در استان آذربایجان غربی و شهرستان بوکان توزیع شود .

وی همچنین نحوه استفاده واحدهای دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص استفاده از تسهیلات بانکی برای جبران خسارت ناشی از ویروس کرونا را تشریح کرد .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی یکی از راهکارهای ضروری در تثبیت اشتغال موجود در شهرستان بوکان را فعال کردن کمیته رفع موانع تولید دانست و نظارت دقیق و کامل بر پیمانکاران شهرداری و سایر دستگاههای اجرائی در خصوص پرداخت به موقع حقوق کارگران را جزو کارهای ضروری برشمرد.

عبادی در پایان نقش و جایگاه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در ایجاد آرامش در محیط کار واحدهای تابعه مشمول قانون کار را بسیار حیاتی دانست.

فرماندار شهرستان بوکان در خاتمه توضیحاتی در خصوص مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا برای بیشتر مشاغل سطح شهرستان ارائه داد و عنوان کرد: بایستی تمامی ادارات و بانک‌ها نهایت همکاری را برای پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا داشته باشند و گزارش عملکرد را ارائه دهند.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۲۳
کد خبر : ۲۲۹,۳۷۶
کلیدواژه ها: عبادی,مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی, اشتغالزایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید