افتتاح و واگذاری ۲۷ واحد مسکونی به مددجویان در استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ضمن اعلام افتتاح و واگذاری ۲۷ واحد مسکونی به مددجویان و افتتاح مجازی مراکز ناشنوا و خانواده اراک و مرکز اعصاب و روان مرد ساوه در این هفته از رایگان شدن خدمات توانبخشی بهزیستی در این هفته خبر داد.
افتتاح و واگذاری ۲۷ واحد مسکونی به مددجویان در هفته معلولین

به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی زهرا امینی با اشاره به روز جهانی افراد دارای معلولیت و لزوم بزرگداشت و تکریم جایگاه معلولان گفت: امسال هفته افراد دارای معلولیت از 13 لغایت 19 آذرماه با شعار «ساخت جهانی بهتر پس از کرونا برای افراد دارای معلولیت» برگزار می‌شود.

وی ‌روز جهانی معلولین را فرصتی برای متولیان رفاه و سلامت این افراد دانست و افزود: گرامیداشت این مناسبت توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، مسائل و مشکلات افراد دارای معلولیت و انتظارات بر حق آنها را در سطح جامعه منعکس می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: سوم دسامبر در حالی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت اعلام شده است که بیش از چند میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل نقص در سیستم مغزی، جسمی و حسی از معلولیت رنج می‌برند.

امینی اظهار کرد: اصلی‌ترین وظیفه این اداره کل افزایش سطح سلامت در سطوح مختلف اجتماعی، روانی و جسمی افراد دارای معلولیت است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: حق برخورداری از یک زندگی عادی، در رأس حقوق افراد دارای معلولیت قرار دارد که در پی احقاق آن تلاش می‌شود و این در حالی است که حق بهره‌مندی از خدمات آموزش و پرورش، بهداشت، مسکن، اشتغال، امکانات تفریحی، حقوق مدنی، سیاسی و حفظ حیثیت انسانی افراد دارای معلولیت، حق ذاتی آن‌ها است و راه‌اندازی تشکیلاتی چون بهزیستی کمک به این افراد و فعالان این عرصه برای رسیدن به این مجموعه حقوق است.

امینی بیان کرد: سال‌هاست که شعار معلولیت مانع پیشرفت نیست را در تمام جسم و روح خود زمزمه می‌کنیم و این تغییر ذهن را مدیون کسانی هستیم که با اراده و همت والایشان توانمندی‌هایشان را به رخ کشیدند و نشان دادند معلولیت محدودیت نیست بلکه چهره‌ای بازشناخته از هنر و استعداد در قالب روح بلند این عزیزان است.

وی ضمن اعلام افتتاح و واگذاری ۲۷ واحد مسکونی به مددجویان و افتتاح مجازی مراکز ناشنوا و خانواده اراک و مرکز اعصاب و روان مرد ساوه در این هفته از رایگان شدن خدمات توان‌بخشی بهزیستی در این هفته خبر داد و گفت: خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی و... ویژه افراد دارای معلولیت و خانواده‌های آنها در این هفته رایگان است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به بازدید مجازی از مراکز توان‌بخشی مراقبتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در این هفته همچنین از خانواده‌هایی که مسئولیت نگهداری از چند معلول را به عهده دارند تجلیل می‌شود.

امینی با بیان اینکه از هنرمندان معلول نیز در این هفته تجلیل می‌شود، تصریح کرد: هنرمندان دارای معلولیت در رشته‌های نمایشی، تجسمی، موسیقی و همچنین هنرمندانی که در زمینه توانمندسازی افراد دارای معلولیت در حوزه هنر تلاش کرده‌اند به مناسبت گرامیداشت این هفته تجلیل می‌شوند.

وی در خصوص دیگر برنامه‌های بهزیستی به مناسبت گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت گفت: تقدیر از کارکنان معلول شاغل در دستگاه‌های استان توسط همان دستگاه، تقدیر از کارشناسان نمونه توان‌بخشی شهرستان‌ها، تقدیر از مدیران مراکز شبانه‌روزی در خصوص کنترل کرونا، تقدیر از مراکز روزانه توان‌بخشی آموزشی برتر در ارائه خدمات توان‌بخشی از راه دور و تقدیر از کارگاه‌های تولیدی حمایتی و مراکز حرفه‌آموزی که با تغییر تولید محصولات خود به کنترل و کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا کمک کردند و اهدای دستگاهی جهت استفاده نابینایان در کتابخانه نابینایان خزایی اراک برگزاری جلسه وبینار (واتساپ تصویری) جهت بررسی مشکلات افراد دارای معلولیت توسط مسئولین عالی‌رتبه استان، از جمله برنامه‌های بهزیستی در این هفته است.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۳۱
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۲۹,۴۹۲
کلیدواژه ها: هفته معلولین,بهزیستی استان مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید