چتر حمایت بهزیستی بر سر ۴۳ هزار معلول در استان کرمانشاه

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود ۴۳ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه خبر داد.
چتر حمایت بهزیستی بر سر ۴۳ هزار معلول در استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی "صدای شهر" از شبکه استانی زاگرس که به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی افراد دارای معلولیت برگزار شد، گفت: ۱۳ آذرماه مصادف با سوم دسامبر به عنوان روز جهانی معلولان نام‌گذاری شده و هرساله برنامه های مختلفی توسط بهزیستی به اجرا در می آید و امسال نیز این برنامه ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تاریخ ۱۳ لغایت ۱۹ آذرماه اجرایی خواهند شد.

وی افزود: فرد معلول به کسی گفته می‌شود که از نظر ذهنی و جسمی کم‌توان باشد و نقص عضو او در کارایی و عملکردش تاثیرگذار باشد و معلولیت افراد نیز در زمینه‌های مختلف ذهنی، جسمی حرکتی، اعصاب و روان، بینایی و شنوایی است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر ۴۳ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه هستند که بیشترین آنها را از معلولان جسمی حرکتی تشکیل می دهند.

به گفته محمدی، معلولین با توجه به نوع معلولیت خود نیازمند ترحم افراد جامعه نیستند بلکه نیازمند توجه ویژه هستند و باید اقدامات لازم برای شکوفایی استعدادهای معلولان صورت پذیرد و یک فرد معلول حق دارد همانند افراد عادی به تمامی امکانات رفاهی جامعه دسترسی داشته باشد و انجام مناسب سازی معابر شهری برای این افراد یکی از مسائل مهمی است که باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به تصویب قانون جامع حمایت از معلولان در سال ۹۷ در کشور،گفت: در این قانون تمامی نیاز افراد معلول از جمله اشتغال، مسکن، بهداشت و دیگر نیازهای آنها مورد بررسی قرار گرفته و تمامی مسئولین باید دست به دست هم دهند تا تمامی بندهای این قانون اجرایی شود.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۹,۵۰۲
کلیدواژه ها: فرحناز محمدی,روز معلول

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید