با اجرای طرح های اشتغالزایی؛

روستاهای سیستان و بلوچستان در مسیر رشد و توسعه اقتصادی قرار گرفته اند

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امضای تفاهم نامه این صندوق با بنیاد برکت، راه اندازی اشتغال پایدار در روستاهای سیستان و بلوچستان تسهیل شده است.
روستاهای سیستان و بلوچستان در مسیر رشد و توسعه اقتصادی قرار گرفته اند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ادریس دینارزهی افزود: در شهرستان مرزی هیرمند در شمال این استان و شهرستان بمپور در جنوب استان بیش از 70 نفر  تسهیلات دریافت کرده اند و در روستاهای شهرستان خود، اشتغال آفریدند.
وی با اشاره به اینکه روند اجرایی واگذاری تسهیلات در قالب این تفاهم نامه از شهریور ماه 99 در سیستان  وبلوچستان آغاز شده است، اظهارکرد: در شهرستان هیرمند در کمتر از سه ماه، زمینه اشتغال بیش از 15 نفر فراهم شد تا بتوانند در روستاهای این شهرستان کارآفرینی کنند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان ادامه داد: بیشتر طرح های مورد حمایت در این شهرستان در بخش دامداری ست و مردم این شهرستان می توانند با دریافت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید، دوباره صنعت پرورش دام سنگین را در هیرمند احیا کند.  
دینارزهی گفت: در شهرستان بمپور  هم که یکی از شهرستان های تازه تاسیس سیستان‌وبلوچستان است، از شهریور ماه امسال تاکنون بیش از 60 نفر توانسته اند از طریق این تفاهم نامه برای خود و چندین نفر دیگر اشتغال ایجاد کنند.
وی اظهار کرد: بیشتر طرح های اجرا شده در روستاهای این شهرستان است و عمده مشاغلی که ایجاد شده در بخش مشاغل خانگی و شامل: خیاطی، سوزن دوزی و  پرورش مرغ‌ گوشتی و پرورش قارچ است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هر یک از جوانان جویای کار می تواند با حمایت صندوق ایده و طرح خود را در روستاهای استان اجرا کند تا زمینه توسعه اقتصادی در روستاهای استان فراهم شود.۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۲۹,۵۶۶
کلیدواژه ها: صندوق کارآفرینی امید , سیستان و بلوچستان , ادریس دینارزهی , بنیاد برکت , تفاهمنامه , بمپور , هیرمند

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید