مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان از بازرسی پروتکل های بهداشتی بنگاه های اقتصادی استان خبر داد

جلسه ویدئو کنفرانسی کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان سمنان به ریاست علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در محل سالن جلسات کوثر استانداری برگزار شد.
کارگروه اقتصادی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان ضمن ارائه گزارش عملکرد در این جلسه بیان کرد: تدابیر لازم به منظور حفظ و حراست از بنگاه های اقتصادی و کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، در چارچوب مصوبات ابلاغی دولت در دستور کار بود و تا کنون  ۸ جلسه در قالب این موضوع در استان تشکیل و موارد و مباحث مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به رعایت 90 درصدی استفاده از ماسک در بین کارکنان واحدهای تولیدی و صنعتی استان گفت: در سال ۹۹ بالغ بر ۱۴۰۰ مورد بازدید اختصاصی در زمینه نحوه اجرای دستورالعمل ها و شیوه نامه های پیشگیری از شیوع کرونا در بنگاه های اقتصادی پیش بینی گردیده بود که در ۸ ماهه نخست سال جاری، ۱۰۵۲ بازدید انجام شده است.

غنیان خاطرنشان کرد: در این بازدیدها از اعضاء کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار استان، مسئولین خانه های  بهداشت کارگری، مسئولین ایمنی تایید صلاحیت شده، رابطین ایمنی و بهداشت و کارکنان و شاغلین درون واحدی برای بحث نظارت استفاده شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: حذف ساعت زنی فیزیکی، تهیه مواد ضدعفونی دست و تجهیزات، شستشو و ضدعفونی روزانه‌ محیط کار ادارات، برقراری نظام دورکاری، حذف کاغذ در فرآیند اداری، حذف جلسات غیر ضروری و ... از جمله‌ مواردی است که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در اداره کل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی استان و سایر ادارات تابعه در شهرستانها صورت‌گرفته است.

غنیان به پویا و کاربردی بودن طرح تکاپو اشاره کرد و گفت: شناسایی رسته های اولویت دار کسب و کار استان و استفاده از مطالعات علمی این طرح در دستور کار قرار گرفته است.

وی تعهد اشتغال استان در سال ۹۹ را بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر دانست و گفت: تاکنون ۵۳ درصد از این‌میزان ‌محقق شده است که با توجه به مباحث و محدودیت های ناشی از کرونا، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10درصد کاهش داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: از ۳۰۱ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی و صرفا اشتغال زایی روستایی و عشایری، تاکنون ۸۳ درصد از تسهیلات روستایی و عشایری در استان جذب شده است‌ که با تکمیل تسهیلات ترمیمی و تعیین تکلیف و پرداخت این تسهیلات، درصد جذب بهبود خواهد یافت.

غنیان افزود: در سال جاری مبلغ یک‌ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات حمایت‌مالی به 95 طرح، جهت ایجاد اشتغال در مشاغل خانگی پرداخت شده است که حدود ۳۲ درصد از تعهد تسهیلات اعتباری اختصاص یافته در این بخش را محقق کرده است.

وی سهمیه استان درتسهیلات ویژه کرونا را ۳۸۲ میلیارد تومان دانست و گفت: در سال جاری تاکنون ۴۲ میلیارد تومان پرداخت شده که ۱۱ درصد از این‌ میزان را شامل می شود.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۸
کد خبر : ۲۲۹,۵۷۸
کلیدواژه ها: بازرسی,تکاپو,اشتغال,تسهیلات,مشاغل خانگی,کرونا,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید