نشست اضطراری بررسی وضعیت آبگرفتگی ها در خوزستان برگزار شد

چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با موضوع ابلاغ نظرها و سیاست های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مشکل سیل و آبگرفتگی در استان و راهبردهای اجرایی در فراهم شدن امکانات رفاهی، بهداشتی و ایمنی استان به ویژه بندر امام خمینی" ره" به صورت اضطراری برگزار شد.
سیل و آبگرفتگی در خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، در این نشست که با حضور "کریم یاوری " بازرس و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فاضل عبیات" معاون عمرانی استاندار، " ،"صدیقی" مدیرکل شهری و امور شوراها و مدیران کل دستگاه های حوزه وزارت متبوع در محل سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهار کرد: به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی شرایط هموطنان آسیب دیده از سیل به همراه بازرس ویژه و مشاور وزیر  ضمن سفر به بندر امام خمینی و صحبت با مردم صبور مناطق آب گرفته از نزدیک شرایط را بررسی کردیم.
وی افزود: در بررسی های میدانی و گفت و گو چهره به چهره با مردم بندر امام که به عمل آمد، مشخص شد آنها از مسوولان خدمات شهری، شهر بندرامام به خاطر اینکه به وظایف خود به درستی عمل نکرده اند به شدت ناراضی هستند.
وی گفت: زیر ساخت های شهر بسیار ضعیف است. انتظار ما از مسوولان خدمات شهری این شهرستان این است که برای برون رفت از این وضعیت پروژه هایی به منظور هدایت آب های سطحی تعریف کنند. امیدواریم با برنامه ریزی دقیق این مشکلات به صورت ریشه ای حل شود تا دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.
غمگین وظیفه انسانی هر فرد را در شرایط سخت، کمک به همنوعان خود دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط سخت اقتصادی مردم، آماده هستیم در اجرای دستور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تمام توان به کمک هموطنان آسیب دیده خود بشتابیم.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: لازم است جامعه کار و تولید، کارگران، کارفرمایان، تعاونگران مشتاقانه در رفع نیازهای ضروری آسیب دیدگان از آبگرفتگی ناشی از بارش باران اخیر در خوزستان تلاش کنند.

مردم آسیب دیده از این حوادث را رها نکنیم
مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه اظهار کرد: مردم شهرستان بندر امام خمینی (ره) به خاطر آسیب هایی که در این سیل دیده اند نیازمند مشاوره و راهنمایی های روان شناسان هستند که از اداره بهزیستی خواستاریم اقدامات لازم را در این باره انجام دهد.
کریم یاوری افزود: در بازدیدهایی که صورت گرفت مردم شهرستان بندر امام خمینی(ره) خواستار دریافت وسایل زندگی آسیب دیده نبودند و رسیدگی به وضع موجود و جلوگیری از حوادث مشابه را مهم تر دانستند.
وی یادآور شد: در حوادثی که در چند سال گذشته اتفاق افتاده مانند سیل سیستان و بلوچستان شرکت های زیر مجموعه از جمله شستا و صندوق بازنشستگی کشوری بیش از ۳۰۰ کامیون اقلام و مایحتاج مورد نیاز مردم را تامین کردند و علاوه بر آن با در اختیار گذاشتن ماشین آلات سنگین در کارهای عمرانی نیز شریک بودند.
یاوری عنوان کرد: در سیل سیستان و بلوچستان نیز از خوزستان کمک های خوبی به صورت اقلام مورد نیاز و مایحتاج مردم ارسال شد.
مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر حسب دستور مقام عالی وزارت نیازمندی های مردم در اولویت کار مسوولان وزارت در استان باشد. سازمان بهزیستی، معلولان و مددجویان و افراد تحت پوشش سازمان اگر در این گونه حوادث دچار آسیب شده اند حتما در اولویت قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: در زلزله آذربایجان غربی بانک رفاه، توسعه تعاون، صندوق بیمه عشایری و روستایی و سازمان‌ آموزش فنی و حرفه ای به خوبی حاضر شدند و از مسوولان خوزستان نیز چنین انتظاری می رود.
وی در پایان اضافه کرد: نیازها و گزارش روند کار توسط مسوولان استان گزارش شود تا با انعکاس به وزارتخانه هرچه زودتر نسبت به نیازها و رفع مشکلات اقدام کنیم و التیامی بر درد آسیب دیدگان از سیل باشد.

۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۲۹,۵۸۶
کلیدواژه ها: نشست اضطراری, بررسی وضعیت آبگرفتگی ها,خوزستان,کریم یاوری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید