پلمپ کارگاه ساختمانی به دلیل شرایط خطرناک محیط کار در سنندج

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کردستان از پلمپ یک کارگاه ساختمانی به دلیل شرایط خطرناک محیط کار و وجود پتانسیل های بروز حادثه با هماهنگی مراجع قضایی در سنندج خبر داد.
پلمپ کارگاه های خطرناک و رعایت قانون ایمنی در کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی با بیان اینکه تاکنون ۵ کارگاه به علت عدم رعایت مسائل قانونی در خصوص آیین نامه های ایمنی و بهداشت کار و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، گفت: در بازرسی از کارگاههای ساختمانی با کارفرمایان متخلفی که آیین نامه های ایمنی را رعایت نکنند و جان کارگران و سایر افراد را به خطر بیاندازند به شدت برخورد خواهد شد و ضمن پلمپ این کارگاه ها، تا زمان رفع نواقص کامل بازگشایی نخواهد شد.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کردستان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ بازرسی از کارگاه‌های ساختمانی مشمول قانون کار در سطح استان انجام شده و ابلاغیه رفع نواقص برای این کارگاه ها صادر شده است.

صلواتی با بیان اینکه در این بازرسی ها مسائل ایمنی، حفاظت فنی،  حقوق و دستمزد و شرایط کار مد نظر قرار می گیرد، تصریح کرد: ۲۰ بازرس کار در تمام شهرستان‌های استان ضمن بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار، بر این موارد نظارت کامل و دقیق می‌کنند.


۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۲۲۹,۶۲۶
کلیدواژه ها: شرایط خطرناک محیط کار, رعایت ایمنی, بهداشت محیط, تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان, برهان صلواتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید