ساماندهی معتادین متجاهر ماده ۱۶ در دستور کار بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت : بهزیستی البرز به جد پیگیر راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ است و شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان این اردوگاه را ایجاد کرده و در اختیار ما قرار خواهد داد.
ساماندهی معتادین متجاهر ماده  ۱۶ در دستور کار بهزیستی البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛اسدالله حیدری در جلسه ای که با حضور کاظم نظم ده  مشاور رئیس و مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بهزیستی کشور و مسئولین کمپ های منتخب جهت ساماندهی معتادین متجاهر ماده ۱۶ استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط کرونا و همچنین با توجه به اینکه استان البرز فاقد اردوگاه ماده ۱۶ است، ما با جمع آوری معتادان متجاهر و ساماندهی در مراکز ماده ۱۵ بارها مخالفت کردیم و البرز آخرین استانی بود که به این قضیه ورود کرد.

وی افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در آخرین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز با حضور استاندار البرز تاکید بر این بود که جمع آوری معتادان متجاهر توسط نیروی محترم انتظامی استان آغاز شود و این جمع آوری با نظارت نماینده دادستانی و در هماهنگی با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و با تلاش نیروی  انتظامی صورت گرفت.

حیدری اضافه کرد: در آمار ارائه شده از سوی نیروی انتظامی استان آمار سرقت های خرد در البرز توسط همین معتادان متجاهر افزایش یافته و حدود ۶۵ درصد سرقت ها در این مورد توسط آنها انجام شده بود، به همین منظور جمع آوری این دسته از معتادان در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه همیشه انگشت اشاره به سوی کمپ های ترک اعتیاد است، عنوان کرد : این قشر از جامعه مظلوم واقع شده اند و ما در بهزیستی از آنها دفاع می کنیم؛ چون جزء شرکای کاری ما هستند و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی ما کار می کنند و مجوزهای خود را از بهزیستی دریافت کرده اند.

حیدری تاکید کرد: در بهزیستی استان البرز بر حسب تاکیدات ستاد بهزیستی کشور در رابطه با معتادان متجاهر که بخشی مهم در حیطه وظایف سازمانی ما و یکی از آسیب های جدی در استان است، کار می کنیم.

وی ادامه داد : اگر زمانی یک رخداد در یک کمپ ترک اعتیاد اتفاق می افتد نباید کل خدمات ارائه شده در آنجا نادیده گرفته شود، البته باید تلاش کنیم که اتفاقات ناگواری بروز نکرده یا کمتر رخ دهد. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه در شرایط سخت کرونایی و از طرفی نبود اردوگاه ماده ۱۶ در البرز، معتادان متجاهر استان در کمپ های ترک اعتیاد نگهداری می شوند و آنها عهده دار این مسئولیت مهم هستند، عنوان کرد: این در حالی است که وظیفه اصلی این کمپ ها در بحث ماده ۱۵ و معتادین تمایلی است.

 حیدری خاطرنشان کرد: تا زمانی که اردوگاه ماده ۱۶ در استان البرز ایجاد نشود، بر حسب دستورات استاندار و مقامات قضایی جمع آوری معتادان متجاهر و نگهداری از آنها در کمپ های ماده ۱۵ انجام خواهد شد؛ چون این قشر به عنوان یک تهدید نباید در جامعه رها شوند و ما نیز با مسئولیت اجتماعی خود ساماندهی  آنها را در دستور  کار قرار داده ایم .

وی در پایان خطاب به مدیران کمپ ها تاکید کرد که مراقب باشند در شرایط کنونی همه گیری ویروس کرونا و با توجه به اینکه در روزهای سرد سال هستیم با رعایت کامل پروتکل ها و موارد ایمنی ، اتفاق ناگواری برای افرادی که در این کمپ ها مستقر هستند، رخ ندهد.

 

۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۲
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۹,۶۴۰
کلیدواژه ها: ساماندهی معتادین متجاهر ماده16,شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر,اسدالله حیدری,مدیرکل بهزیستی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید