پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی منجر به اشتغالزایی ۱۰۰ نفر در سمنان شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: پرداخت ۱۰ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی از ابتدای امسال تا آبان موجب اشتغالزایی برای ۱۰۰ نفر شد.
مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان افزود: سهمیه استان سمنان از محل تسهیلات مشاغل خانگی برای امسال ۵٠ ‌میلیارد ریال است و تا کنون طرح‌هایی به ارزش ۴٨ میلیارد و ۹۴۴ میلیون ریال به بانکهای عامل استان معرفی شده که به نوبت تسهیلات در حال پرداخت به متقاضیان است.

وی ادامه داد: بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال خانگی در استان را زنان تشکیل می‌دهند که نشان دهنده نقش‌آفرینی زنان در عرصه کار و تولید است.

غنیان درباره روند اعطای تسهیلات مشاغل خانگی، بیان کرد: متقاضیان این تسهیلات دارندگان مجوزهای مشاغل خانگی هستند که ابتدا بایستی در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام و جهت تکمیل مدارک و صدور مجوز به دستگاههای اجرایی صادرکننده مجوز مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: فعالیت در زمینه صنایع دستی مانند قالیبافی، گلیم‌بافی، خیاطی و کشت گیاهان دارویی و پرورش گوسفند و بز در مناطق روستایی عمده درخواست‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال خانگی است.

غنیان بیان کرد: سال گذشته سهمیه استان سمنان از تسهیلات مشاغل خانگی ۵۶ میلیارد ریال بود که ۵۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال در قالب تسهیلات پرداخت و برای ۴۸۲ نفر اشتغالزایی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: یکی از راهبردهای اصولی برای تحقق رویکردجهش تولید و اشتغال پایدار، حمایت از کسب و کار خانگی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی است و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به دلیل ارزان و کم‌هزینه‌ بودن و درآمدزایی بالا سال گذشته با استقبال مردم و به ویژه زنان مواجه شد.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۵۹
کد خبر : ۲۲۹,۶۸۴
کلیدواژه ها: تسهیلات,قالیبافی,گلیم‌بافی,خیاطی,کشت گیاهان دارویی,پرورش گوسفند,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید