یک هزار معلول زنجانی ورزشکار هستند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: نزدیک به یک هزار نفر از افراد دارای معلولیت مورد حمایت در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کنند و در مسابقات کشوری و آسیایی صاحب مقام و مدال هستند.
یک هزار معلول زنجانی ورزشکار هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد محمدی قیداری اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 121 دانش‌آموز و 247 دانشجو از خدمات توانبخشی و تامین هزینه‌های تحصیلی بهزیستی بهره‌مند هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: یکی از نیازهای اساسی جامعه امروزی ما آموزش در همه مقاطع مختلف تحصیلی است، بر همین اساس حفظ و ارتقای سلامت، بهبود رفاه و کیفیت زندگی این قشر حائز اهمیت است.

وی افزود: طبق ماده ۹ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولان موضوع آموزش عالی افراد معلول نیازمند و آیین‌نامه اجرایی آن، افرادی که براساس آزمون وسع مبتنی بر سامانه بانک اطلاعات رفاه ایرانیان در هفت دهک اول قرار دارند و دارای معلولیت متوسط، شدید و خیلی شدید هستند، می‌توانند از تسهیلات مربوط به معافیت از پرداخت شهریه برای یک‌بار در هر مقطع تحصیلی در سقف سنوات مجاز از آموزش رایگان بهره‌مند شوند. 

محمدی تصریح کرد: همچنین دانشجویان مورد حمایت بهزیستی که نیازمند هستند و در دهک درآمدی یک تا هفت قرار دارند و در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند نیز کمک هزینه تشویقی تحصیل در هر ترم برحسب مقطع تحصیلی آنها از کاردانی تا دکترا دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان توجه به ورزش معلولین را حائز اهمیت خواند و افزود: نزدیک به یک هزار نفر از افراد دارای معلولیت در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کنند و در مسابقات کشوری و آسیایی صاحب مقام و مدال‌آور هستند.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۳
بهزیستی استان زنجان |
کد خبر : ۲۲۹,۸۰۶
کلیدواژه ها: محمدی,مدیرکل,بهزیستی,زنجان,مددجو,ورزشکار,معلول

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید