سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد: بازگشت به کار 14 هزار نفر به شغل خود پس از موج اول کرونا

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: خوشبختانه طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 14 هزار نفر از کارگران در واحدهای تولیدی خود مشغول به کار شده اند.
بازگشت به کار 14 هزار نفر به شغل خود پس از موج اول کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری  درباره شرایط مقرری بگیران بیمه بیکاری استان گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی در موج اول کرونا، حدود 18 هزار نفر از کارگران جهت استفاده از بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام کردند.
وی با اشاره به این که افراد که از تاریخ 10 اسفندماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال جاری کار خود را از دست دادند و در سامانه مذکور ثبت نام کردند مبالغی از طرف سازمان برنامه و بودجه به صورت متمرکز و کشوری به آنها پرداخت شد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این که با راه اندازی سامانه جامع روابط کار تعداد 3 هزار و 904 نفر از ابتدای خرداد در این سامانه ثبت نام کردند،تصریح کرد: خوشبختانه طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 14 هزار نفر از کارگران در واحدهای تولیدی خود مشغول به کار شده اند.
وی اضافه کرد: از تعداد ثبت نام های صورت گرفته از ابتدای خرداد در سامانه با برقراری بیمه بیکاری 2 هزار و 133 نفر موافقت و با درخواست 462 نفر نیز با توجه به دلایل و محدودیت های قانونی مخالفت شد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: برخی از متقاضیانی که از موج اول کرونا (10 اسفندماه 98 تا 31 اردیبهشت ماه 99) در سامانه بیمه بیکاری ثبت کرده و هنوز از طرف سازمان برنامه و بودجه هزینه ای به حساب آنها واریز نشده است، اسامی آنها به وزارتخانه جهت پیگیری ارسال شده و مکاتبات متعددی نیز در این زمینه برای پرداخت مبالغ تعیین شده انجام گرفته است.

۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۴۶
کد خبر : ۲۲۹,۸۳۴
کلیدواژه ها: عماد تشکری, سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, بیمه بیکاری, کرونا, سامانه جامع روابط کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید