مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: طرح ضربتی اشتغال و سیاست های فعال بازار کار دو راهکار عملی ایجاد اشتغال است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در سومین نشست ساماندهی امور جوانان گفت: طرح ضربتی اشتغال و سیاست های فعال بازار کار دو راهکار عملی ایجاد اشتغال در کرمانشاه است.
طرح ضربتی اشتغال و سیاست های فعال بازار کار دو راهکار عملی ایجاد اشتغال در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی در سومین نشست ساماندهی امور جوانان ، طرح ضربتی ایجاد اشتغال و سیاست های مداخله ای دولت شامل سه طرح کارورزی، یارانه دستمزد و طرح مشوق های بیمه ای کارفرمایی از سیاست های فعال بازار کار را دو راهکار عملی ایجاد اشتغال و حمایت از فرصت های شغلی موجود به ویژه برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در استان بر شمرد و گفت: برای استان کرمانشاه ۳۸۵۰ نفر سهمیه کارورزی اختصاص یافته که تاکنون ۶۶۵ قرارداد منعقد شده است.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان کرد:  ۸۶ درصد از سهمیه ۵۷۳ نفری اختصاصی یارانه دستمزد برای سال ۹۹ به استان به تعداد ۴۹۳ قرارداد محقق شده است.

عزیزی در بخش دیگری از صحبت های خود به مؤلفه های اقتصادی در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: امسال نرخ مشارکت اقتصادی در کشور ۴۱.۸ است اما در کرمانشاه ۴۴.۳ است که نشان از تلاش و امید جوانان به آینده دارد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در کرمانشاه ۱۵.۳ درصد تا پایان تابستان است، گفت: نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال تابستان امسال در کشور ۲۸ درصد بود در حالی که این آمار در کرمانشاه به ۳۳.۵ درصد می رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با بیان اینکه از نظر بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی جزء رتبه های اول کشور هستیم، افزود: سال گذشته ۲۶۶ هزار و ۴۳۵ کرمانشاهی از دانشگاه دانش آموخته شدند که ۱۳۶ هزار و ۴۳۲ نفر از آنان جزء جمعیت فعال محسوب می شوند.

به گفته  عزیزی، از این تعداد ۴۵ هزار و ۱۳۲ نفر که اکثر آنان دارای مدارک دانشگاهی فنی و مهندسی هستند به دنبال کار می گردند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با سند اشتغال کرمانشاه گفت سا:ل گذشته سند اشتغال استان تعیین شد و توانست در یک سال ۳.۱ درصد نرخ بیکاری کرمانشاه را کاهش دهد؛ این سند برای امسال و سال آینده نیز در مجموع پنج درصد کاهش نرخ بیکاری را پیش بینی کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه اعلام کرد: در راستای این صنعت امسال باید ۴۷ هزار فرصت شغلی در کرمانشاه ایجاد کنیم که تاکنون ۷۹ درصد این میزان اشتغال محقق شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افزود: براساس آمارها شهرستان های سرپل ذهاب با صد درصد، سنقر و کلیایی با ۹۹ درصد و صحنه با ۹۴ درصد تحقق اشتغال در نظر گرفته شده تا این مرحله از سال پیشتاز در زمینه اشتغال زایی هستند.

وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: سال گذشته در این تاریخ چهار هزار و ۵۰۰ کرمانشاهی بیمه بیکاری دریافت می کردند که این آمار امسال به ۱۰ هزار نفر رسیده است.

طبق «سند جامع اشتغال استان کرمانشاه» نرخ بیکاری این استان در سال ۹۸ باید سه درصد، در سال ۹۹، ۲ درصد و در سال ۱۴۰۰ یک درصد کاهش پیدا کند تا به میانگین کشوری برسد. کاهش سه درصدی نرخ بیکاری در سال گذشته محقق شده اما اکنون باید منتظر ادامه این کاهش در پایان امسال و سال آینده باشیم.

جمعیت فعال استان ۳۹۴ هزار نفر و آمار بیکاران آن ۱۳۲ هزار نفر است. نیمی از افراد جویای کار استان‌ دانش آموخته دانشگاهی هستند.

اکنون هزار و ۲۷ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۳۸ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال در استان وجود دارد که ۳۰ هزار و ۲۸۴ نفر در آنها مشغول به کار هستند.

۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۹,۸۵۶
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,ساماندهی امور جوانان,طرح ضربتی اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید