ثبت روزانه ۱۶ شکایت کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: به طور متوسط روزانه بیش از ۱۶ شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات های حل اختلاف استان ثبت و بررسی می شود.
شکایت کارگری و کارفرمایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در یازدهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل که با حضور صدیف بدری، نماینده مجلس شورای اسلامی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد، گفت: تعداد ۱۸۵۰ شرکت تعاونی با نزدیک به ۱۰ هزار نفر عضو و ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی در حال فعالیت اقتصادی هستند.

وی با اشاره به این که سه جانبه گرایی یکی از مهم ترین موضوعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای تحقق عدالت اجتماعی است افزود: تعداد ۲۰۵ تشکل کارگری و کارفرمایی با ۱۰۰ هزار نفر عضو در استان اردبیل به ثبت رسیده است.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل عنوان کرد: سالانه به طور متوسط ۶ هزار شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص استانی ثبت و ۲ هزار مورد از آن به لحاظ اعتراض طرفین دعوی به رای صادره در مراجع حل اختلاف مورد بررسی مجدد قرار می گیرد.

رحیمی با بیان ثبت روزانه ۱۶ شکایت کارگری و کارفرمایی در استان اردبیل گفت: تعداد شکایت و دعاوی کارگری و کارفرمایی در ۶ ماه اول سال نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: طی کمتر از سه ماه ۶۵۰ نفر از طریق طرح یارانه دستمزد بکارگیری شدند که در راستای حمایت از کارفرمایان در قبال اشتغالزایی، پرداخت ۳۰ درصد دستمزد افراد جذب شده تا مدت یکسال به عهده دولت خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اضافه کرد: مبلغ ۳۱۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان پرداخت شد که اتمام طرح‌ها نیازمند تسهیل و بازنگری در شرایط پرداخت تسهیلات متمم به جهت تکمیل طرح های نیمه تمام به جهت نرخ تورم است.

وی ساماندهی و جمع‌آوری کارگران صنعت ساختمان و اختصاص سهمیه بیشتر بیمه کارگران ساختمانی را یکی از اصلی تیرین نیازهای حوزه کارگری دانست و ابراز امیدواری کرد با پیگیری مجمع نمایندگان و همکاری شهرداری این حل موضوع نهایی شود.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل عنوان کرد:   ۸ هزار پرونده پشت نوبت تسهیلات مشاغل خانگی نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستند.

۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۲۹,۹۰۰
کلیدواژه ها: شکایت کارگری و کارفرمایی,سامانه جامع روابط کار,مدیرکل کار اردبیل,نحوه شکایت کارگر,اموزش ثبت نام سایت روابط کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید