افتتاح ۲۲ واحد مسکن مددجویی بهزیستی در زنجان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: به مناسبت روز جهانی معلولان ۲۲ واحد مسکن مددجویان بهزیستی در زنجان افتتاح شد.
افتتاح ۲۲ واحد مسکن مددجویی بهزیستی در زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد محمدی در آئین افتتاح این واحدها گفت: برای ساخت ۲۲ واحد مسکن بهزیستی ۴۱۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و ۲۹۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

وی افزود: ۱۵ واحد در شهرستان زنجان، ۵ واحد در شهرستان خدابنده، ۱ واحد در شهرستان طارم و یک واحد در شهرستان ابهر به مددجویان واجد شرایط واگذار شد .

مدیرکل بهزیستی زنجان با بیان این که تامین مسکن برای خانوار‌های دارای ۲ معلول و بیشتر، اولویت اصلی بهزیستی است، افزود: در مناطق روستایی استان نیز ۲۵۰ خانوار دارای ۲ معلول و بیشتر شناسایی شده است که ۱۵۳ مورد قرارداد احداث مسکن برای آنان منعقد شده است و ساخت ۱۴۰ واحد مسکونی در مرحله پایان کاراست.

محمدی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان بهزیستی با سازمان بسیح سازندگی کشور در خصوص مناسب سازی واحد‌های مسکونی معلولین و کمک به اجرای این طرح اشاره کرد وافزود: سهم استان از این تفاهم نامه مناسب‌سازی حدود ۲۰۰ واحد مسکونی معلولین طبق سهمیه و برش تعیین شده دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور است که این مهم در حال انجام است.

مدیر کل بهزیستی افزود: به موجب ماده ۱۹ قانون حمایت از حقوق معلولان، افراد دارای معلولیت و مددجویان دارای پرونده تحت پوشش بهزیستی از پرداخت هزینه‏‌های صدور پروانه ساختمانی، عوارض نوسازی و همچنین حق انشعابات آب، برق، گاز و دفع فاضلاب منطبق با الگوی مسکن مصوب معاف می‌شوند.

وی با تاکید بر این که انشعاب آب و برق برای جامعه هدف رایگان است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۵ نفر از مددجویان بهزیستی استان زنجان از انشعابات رایگان آب، برق، گاز و عوارض شهرداری استفاده کردند.

 مراسم افتتاح ۲۲ واحد مسکن مددجویی همزمان با هفته جهانی افراد دارای معلولیت در استان زنجان همزمان با سراسر کشور با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز در زنجان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰
بهزیستی استان زنجان |
کد خبر : ۲۲۹,۹۸۰
کلیدواژه ها: محمدی,مدیرکل,بهزیستی,زنجان,مددجو,حمایت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید