کسب رتبه نخست استان گیلان در پرداخت تسهیلات به واحد های آسیب‌دیده

مدیرکل تعاون , کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اعلام کسب رتبه برتر در پرداخت تسهیلات به واحد های آسیب دیده گزارشی از تسهیلات مشاغل خانگی , روستایی و عشایری و واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان ارائه کرد.
تسهیلات به شغل های آسیب دیده از کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان ، عباس علیزاده مدیرکل تعاون , کار و رفاه اجتماعی استان گیلان گزارشی از تسهیلات مشاغل خانگی , روستایی و عشایری و واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان ارائه کرد.

در این جلسه علیزاده به اثرات مخرب کرونا بر اقتصاد و اشتغال اشاره کرد و گفت: بخشی از مشاغل و خدمات به ویژه در حوزه گردشگری با شیوع کرونا دچار آسیب شدند که لازم است در جهت حل مشکلات واحدهای فعال در این بخش و بیکاری موقت شاغلان آن، اقداماتی موثر صورت گیرد.

وی به موضوع تسهیلات واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا پرداخت و عنوان کرد: استان گیلان با پرداخت مبلغ تسهیلات سه هزار و 353 میلیارد ریال از این تسهیلات رتبه اول را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه 89 درصد از تسهیلات موجود در سیستم بانکی استان جذب شده، به تعدادی از پرونده های باقیمانده نزد بانک ها اشاره و تاکید کرد که هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام شود.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان در گزارش خود ضمن تاکید بر ادامه پرداخت تسهیلات براساس درخواست متقاضیان در سامانه کارا که به سیستم بانکی ارسال شده و واجد شرایط هستند عنوان کرد : بانک های عامل نسبت به تعیین تکلیف و پرداخت تسهیلات معرفی شده اهتمام ویژه داشته تا با پرداخت این تسهیلات بتوانیم از واحد های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا حمایت کنیم.

وی همچنین در گزارش خود  به تسهیلات روستایی و عشایری اشاره  و عنوان کرد : تاکنون تعداد سه هزار و 940 طرح با مبلغ سه هزارو 853 میلیارد ریال با پیش بینی اشتغال شش هزار و 793 نفراز این تسهیلات استفاده کرده اند.

علیزاده در پایان بر لزوم پیگیری جذب منابع اختصاصی واحد های گردشگری (هتل ها، واحد های بوم گردی، اقامتگاه های سنتی، مجتمع های گردشگری، دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری و همچنین راهنمایان گردشگری) از طریق مراجعه مدیران این واحد ها به سامانه کارا و انجام فرایند ثبت نام تاکید کرد.

۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۳۰,۰۵۰
کلیدواژه ها: کسب رتبه برتر,پرداخت تسهیلات,کرونا،تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید