زنان خانه‌دار خراسان شمالی به بیمه روی خوش نشان دادند

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: استقبال زنان خانه‌دار این استان از بیمه در سال جاری افزایش یافته و شمار آنان را به چهار هزار و ۳۰ نفر رسانده است.
زنان خانه‌دار خراسان شمالی به بیمه روی خوش نشان دادند

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ،سیداحمد سیدی گفت: از این رقم هزار و ۷۵۳ نفر در ۶ ماهه نخست امسال خود را بیمه کرده اند که پیش بیینی می شود این عدد تا پایان سال به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر برسد.

وی افزود: پارسال هزار و ۲۹۳ زن خانه دار در استان بیمه شده بودند، که این رقم در سال ۹۷، ۴۷۳ نفر، در سال ۹۶، ۳۱۱ نفر و در سال ۹۵ تنها ۲۰۰ نفر بوده است.
وی با بیان اینکه روند بیمه اجتماعی زنان خانه دار در این استان رو به فزونی است، اظهار کرد: هیچ شاخصی برای بیمه زنان در کشور وجود ندارد تا در این خصوص مقایسه ای صورت گیرد اما با توجه به جمعیت استان، آمار بیمه شدگان زن در خراسان شمالی مناسب است.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی افزود: در راستای اجرای قانون اساسی، مبنی بر پوشش آحاد مردم و برای حفظ کرامت، امنیت و استقلال مالی، بیمه زنان خانه‌دار به اجرا درآمده است که از زنان انتظار می رود نسبت به این امر جدی باشند زیرا که بیمه تضمین کننده آینده آنان است.
وی بیمه زنان خانه‌دار را فرصتی برای این قشر از بانوان که در جایی اشتغال ندارند، دانست و افزود: آنان با پرداخت حق بیمه می‌توانند در دوران میانسالی و کهنسالی از مزایای بازنشستگی و دریافت مستمری برخوردار شوند.
وی با اشاره به اینکه ۴۴ درصد از جمعیت خراسان شمالی روستایی هستند، گفت: زنان روستایی با توجه به شغل کشاورزی و دامداری تا حدودی درآمد دارند که اکنون تمرکز ما بر زیر پوشش بردن آنان قرار گرفته است و برنامه های مختلفی با دهیاران و شوراهای اسلامی در این خصوص داشته ایم.
سیدی اظهار کرد: تلاش داریم تا زنانی را که به نوعی در خانه های خود با ایجاد اشتغال های کوچک درآمدهای اندکی دارند، نیز تشویق به بیمه کنیم تا در آینده دچار مشکل نشوند.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه ضریب پوشش بیمه‌ای در کشور ۴۲ درصد است، گفت: این استان در این شاخص هفت درصد از میانگین کشوری عقب است.
سیدی، ضریب کنونی پوشش بیمه ای خراسان شمالی را ۳۵ درصد عنوان و بیان کرد: ۱۰۲ هزار و ۷۰۰ نفر از شهروندان این استان بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند که شمار آنان با افراد تحت تکفل به ۲۶۱ هزار و ۳۷۸ نفر می رسد.
وی تصریح کرد: با احتساب ۴۵ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر در مجموع ۳۰۶ هزار و ۳۷۸ نفر از جمعیت این استان زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.
 
۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۳
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۳۰,۲۷۶
کلیدواژه ها: تامین اجتماعی خراسان شمالی,زنان خانه دار,بیمه اجتماعی,بازنشستگی,مستمری بیگران,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید