مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز :

بزرگترین رسالت ما در البرز تثبیت فرایند کسب و کار است

مدیرکل تعاون،کار وفاه اجتماعی استان البرز گفت : بزرگترین رسالت ما تثبیت فرایند کسب و کار در استان است .
بزرگترین رسالت ما در البرز تثبیت فرایند کسب و کار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار روفاه اجتماعی استان البرز ؛حسین فلاح نژاد طی نشستی با روزنامه جام جم گفت : در حوزه  روابط کار، تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما است که توسط مراجع حل اختلاف صورت میگیرد و هم اکنون  سامانه جامع روابط کار توسط وزارت کار راه اندازی و در استان نیز در حال فعالیت  است و اگر کارگری مطالباتی از کارفرما داشته باشد وارد این سامانه شده و پرونده وی در مراجع حل اختلاف رسیدگی خواهد شد .

حسین فلاح نژاد در خصوص پرونده های اختلاف بین کارفرما وکارگران اظهار کرد:  سالانه بیش از ۱۱ هزار پرونده اختلاف بین کارفرما و کارگران را در البرز رسیدگی می‌کنیم.

 وی ناآگاهی کارفرمایان و کارگران از حق و حقوق را علت اصلی این شکایات اعلام کرد و افزود : ما همواره بر آگاهی بخشی به طرفین تلاش کرده ایم و برنامه‌های آموزشی رادر جهت افزایش آگاهی برگزار می کنیم که تمامی این موارد موجب کاهش دعاوی خواهد شد و برحفظ سرمایه انسانی و نیروی کار و تثبیت فرایند کسب وکار کمک زیادی خواهد کرد.

فلاح نژاد ادامه داد: در بحث قانون کار بسیاری از مواد قانون کار، آمره هستند وکارفرما وکارگر نمی توانند کمتر ازحداقل حقوق قانونی توافق کنند دولت همیشه در پی ایجاد تناسب بین حقوق کارگران وشرایط کارفرمایان است تا اشتغال حفظ شود وکارگران نیز بتوانند معیشت خودرا به سرانجام برسانند. 

وی در خصوص وضعیت تعاونی های استان اظهارکرد: در بحث تعاونی ها به دنبال گسترش کمی و مرتفع کردن مشکلات موجود تعاونی ها هستیم و یکی از راههایی که برای اشتغال وجود دارد استفاده از ظرفیت تعاونی ها هستند در حال حاضر 1100 تعاونی فعال داریم، برخی تعاونی ها مشکلاتی دارند مانند تعاونی های مسکن که در رفع مشکلات این تعاونی ها تلاش خواهیم کرد .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان درباره اشتغال استان افزود  :  استان البرز همواره در آمار بیمه شدگان اجباری حالت صعودی داشته وحتی در شرایط کرونایی نیز این رشد افزایش داشته است و ما از مشاغل موجود نیز در راستای اقدامات مختلف با پرداخت تسهیلات نیز حمایت می کنیم.

وی درخصوص وضعیت اشتغال در بخش مشاغل خانگی گفت :  مشاغل خانگی عمدتا  جزء مشاغل خرد است وبا حمایت مختصری می توان این مشاغل را رونق داد و اعتبار امسال ما حدود 5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که توسط بانک های رفاه وتوسعه تعاون پرداخت می شود و افراد متقاضی می توانند با مراجعه به سایت وثبت نام وتایید دستگاه متولی وپس از معرفی بصورت سیستمی به اداره ما واخذ گواهی مربوطه به بانک های عامل معرفی شوند.

فلاح نژاد در ادامه به تسهیلات اشتغال روستایی نیز اشاره و اظهارکرد: طی دوسال گذشته تسهیلات اشتغال پایدار روستایی جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها پیگیری شده است و ما به ازای ایجاد هر اشتغال بین 100تا 150 میلیون تومان وام پرداخت می کنیم و از طرح های روستایی حمایت می کنیم.

وی در پایان در بحث مشاغل آسیب دیده از کرونا وحمایت از آنان بیان کرد: توسط ستاد ملی کرونا  تسهیلات کرونایی در 14 رسته که بیشترین آسیب را دیده بودند در نظر گرفته شدو در این خصوص مشاغل خدماتی وگردشگری بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شدند .

حسین فلاح نژاد در تشریح این برنامه ها گفت : اعتبار تسهیلات کرونایی استان با توجه به مشاغل  1252 میلیارد تومان برای البرز در نظر گرفته شد و تا کنون آمار 11561 پرونده در سامانه کارا ثبت شده که اشتغال آن 30389 نفر بوده و درخواست تسهیلات 352میلیارد تومان بوده وپس از معرفی وبسته شدن سامانه 7200 پرونده توسط بانک ها پرداخت شده که مبلغ 195 میلیارد تومان است.

۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۰,۲۹۴
کلیدواژه ها: تثبیت فرآیند کسب وکار در البرز,تسهیلات اشتغال,حسین فلاح نژاد,مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید