۲۱واحد تولیدی چهارمحال وبختیاری تذکر دریافت کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شدت شیوع ویروس کرونا گفت: ۲۱واحد تولیدی دارای جمعیت کارگری بالا که در رعایت نکات ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری داشتند، شناسایی شدند و تذکر دریافت کردند.
۲۱واحد تولیدی چهارمحال وبختیاری تذکر دریافت کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سیدحفیظ‌الله فاضلی  از ابتلای ۲۵۰ نفردر شش ماهه سال جاری از کارگران مشغول کار در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی به کرونا در زمان شیوع این ویروس خبر داد و اظهارکرد: خوشبختانه تمامی کارگران مبتلا شده به ویروس کرونا در استان بهبود یافتند  و به محل کار برگشتند.

وی، تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی با تراکم جمعیت کارگری بالای این استان را ۱۳۰ کارگاه  اعلام کرد و افزود: بیشترین حوادث کارگری گزارش شده  استان در سال جاری، آسیب دیدن انگشتان دست کارگران هنگام کار بوده است.

فاضلی، تشکیل کمیته حفاظت واحدهای ایمنی در تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی استان در چند سال گذشته را یادآور شد و افزود: با تدبیر دولت دوازدهم در استقرار مسئول ایمنی در بخش‌های صنعتی پرحادثه، مصدومیت و فوتی کارگر در این بخش‌ها به حداقل ممکن کاهش یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد:  بیشترین آمار مصدومیت ناشی از حوادث کار در استان در بخش ساختمان بوده است که تلاش  و همکاری دستگاه های زیربط در این امر شامل نظام مهندسی ساختمان و انجمن های ساختمان و پیمانکاری را می طلبد.
وی، کمترین میزان  حوادث کار را مربوط به بخش صنعت دانست و گفت: رعایت نکردن مسائل ایمنی توسط کارفرمایان و کارگران در حوزه ساختمان از مهمترین دلایل افزایش حوادث کار است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تمرکز نظارت بر کارگران بخش صنفی با تشدید شیوع ویروس کرونا همچون چاپخانه‌ها و دفاتر پیشخوان دولتی تاکید کرد: این بخش‌های خدمات‌رسان ملزم به نصب پوستر دستورات بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در حریم کارگاهی خود هستند..  


۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۲۵
کد خبر : ۲۳۰,۴۲۱
کلیدواژه ها: تذکر واحد تولیدی , عدم رعایت ,فاضلی,چهارمحال و بختیاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید