پرداخت ماهیانه ۸۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ماهیانه ۸۰ میلیارد تومان به ۵۴ هزار و ۴۲۶ مستمری بگیر تامین اجتماعی این استان پرداخت می‌شود.
پرداخت ماهیانه ۸۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، حمید ابراهیمی افزود: در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از ۱۹ آبان طرح« ۳۰۷۰» با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان برای آنان اجرایی شده است.
وی ادامه داد: کاهش این مراجعات ضمن کمک به کاهش بیماری، سبب کاهش هزینه و اتلاف وقت است و دولت الکترونیک نیز به عنوان سیاست کلی کشور اکنون در این راستا عمل می‌کند و برنامه سازمان تامین اجتماعی نیز در این جهت تعریف شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک ۹ خدمت نظیر پرداخت کمک هزینه ازدواج، استعلام کفالت فرزندان اناث مستمری بگیران، ابلاغ غیرحضوری احکام مطالباتی کارفرمایان، استعلام وضعیت دریافت مستمری و ارتباط بیمه ای بیمه شدگان، درخواست تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه به صورت کسری از ماه به صورت غیر حضوری انجام می شود.
ابراهیمی افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی eservices.tamin.ir از نسبت به ارائه درخواست و پیگیری‌های مربوطه اقدام کنند.
وی با اشاره به طرح نسخه الکترونیک گفت: امروز گام مهمی در تکمیل این سامانه برداشته‌ و همه ارائه‌دهندگان خدمات درمانی امکان استفاده از سامانه نسخه الکترونیک این سازمان را خواهند داشت.
مدیرکل تامین اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس این طرح، بیمارستان‌ها نیز می‌توانند سامانه‌های خود را به سامانه نسخه الکترونیک متصل کرده و به تدریج شاهد حذف کامل دفترچه‌های کاغذی باشند.
ابراهیمی حذف دفترچه و برنامه نسخه الکترونیک را از مهمترین اولویت‌های سازمان برشمرد و گفت: امکان نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک برای تمامی ارائه دهندگان خدمات درمانی در بستر سامانه سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است.


۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۰,۴۳۵
کلیدواژه ها: تامین اجتماعی , حمید ابراهیمی , مستمری بگیر , سامانه 3070 , سیستان و بلوچستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید