مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز: مهارت و آموزش های فنی پیش از اجرای طرح های اشتغال ضروری است

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز بر ضرورت مهارت آموزی و آموزش های فنی پیش از اجرای طرح های اشتغال زا تاکید کرد.
مهارت و آموزش های فنی پیش از اجرای طرح های اشتغال ضروری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز ، تقی غیاثی تبار طی نشستی در خصوص اشتغال مهارت محور در  این اداره کل گفت : اداره کل فنی و حرفه‌ای از اواخر سال ۹۸ طرح اشتغال مهارت محور را برای اولین بار در کشور آغاز کرد هر چند شروع این طرح با شیوع ویروس کرونا هم زمان شد ولی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز از فعالیت در این طرح غافل نشد و سامانه اشتغال محور را راه اندازی کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز با اشاره به نیاز واحد های تولیدی به افراد مهارت دیده در البرز افزود: بعد از جذب افراد و استعداد سنجی، برای فرد مشمول  پرونده مهارتی ایجاد می‌شود و در پایان بعد از سپری کردن آزمون‌های دوره‌ای افراد برای کاربه شرکت‌ها معرفی می‌شوند.

غیاثی تبار گفت : ما در این دوره تلاش کرده ایم که  از شغل به مهارت برسیم و بر اساس، نیاز‌ها حرکت کنیم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای البرز با اشاره به معضل بیکاری در  کشور خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که افراد را برای مشاغل به دور از داشتن مدرک آماده کنیم.

غیاثی تبار با اشاره به این که اداره کل فنی حرفه ای  البرز به افرادی که در این سامانه اشتغال محور در حال آموزش هستند تسهیلات می دهد ، افزود : این تسهیلات به صورت پول نقد در اختیار آن ها قرار نمی‌گیرد بلکه به صورت تجهیزات به  افرادی که در رشته ی خود مدرک حرفه ای  را کسب کرده اند داده می شود.

وی گفت : طرح  اشتغال مهارت محور یکی از طرح ‌های محوری استان در حوزه اشتغال است که در سه حوزه استخدام ،خوداشتغالی و کارآفرینی با استفاده از سامانه اشتغال مهارت محور اشتغال ایجاد کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز با بیان این که مهارت آموزی گامی موثر در اشتغال زایی و فرصتی برای جوانان جویای کار است، گفت : ۷۵ درصد از آموزش فنی و حرفه‌ای به صورت عملی انجام می‌شود.

 

۲۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۰,۴۴۶
کلیدواژه ها: ضرورت مهارت و آموزش های فنی پیش از اجرای طرح های اشتغال,تقی غیاثی تبار,مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید