همدلی و مساعدت نمایندگان البرز در مجلس می تواند راهگشای مشکلات جامعه هدف بهزیستی باشد

مدیرکل بهزیستی استان البرز در دیدار با نماینده مردم کرج، فردیس ، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: با همدلی و پیگیری های مجدانه و ارزشمند نمایندگان مجلس می توانیم موانع و مشکلات را در راستای رفاه حال جامعه هدف سازمان بهزیستی استان بخوبی مرتفع کنیم.
همدلی و مساعدت نمایندگان البرز در مجلس می تواند راهگشای مشکلات جامعه هدف بهزیستی باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز، اسدالله حیدری در دیدار با مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مجلس ضمن تقدیر از نمایندگان استان به جهت تعاملات بسیار سازنده و موثر با اداره کل بهزیستی گفت : بهزیستی یکی از سازمان های مظلوم در ساختار کشور هست و در بین دستگاه های اجرایی کل کشور پایین ترین دریافتی را دارد درحالیکه سختی های بسیاری طاقت فرسایی را متحمل هست و کارکنانش با مشقت های بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و افزایش حقوق و مزایای کارکنان بهزیستی یکی از مطالبه های جدی و بحق همکاران ماست که امیدواریم با حضور نمایندگان استان این موضوع مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان اظهار کرد : در حوزه مددجویی در البرز در چند نوبت افزایش مستمری داشتیم اما تورم از همه چیز سبقت گرفته و سبب شده این افزایش چشمگیر آن طور که باید به چشم نیامده است. همانطور که استحضار دارید معلولین بزرگترین اقلیّت اجتماعی هستند و در استان البرز بالغ بر ۴۰ هزار نفر تحت پوشش مستقیم بهزیستی هستند و ۲۰ هزار نفر هم از ما خدمات غیرمستمر دریافت میکنند.

وی افزود : بر اساس آماری که ارائه شده ۱۰ درصد از افراد جامعه دارای نوعی معلولیت هستند و همچنین در استان ۱۰ تا ۱۲ درصد زن سرپرست خانواده داریم که این اعداد قابل توجه هست و در واقع در استان البرز ۱۷۰ هزار نفر به نوعی جزء جامعه هدف بهزیستی هستند.

مدیرکل بهزیستی تصریح کرد : قانون حمایت از افراد دارای معلولیت به مجلس رفته است و در سال گذشته یک رقم بسیار ناچیز برای اجرای این قانون تخصیص داده شد که رقم قابل توجهی نبود و اجرایی نشد ، که اگر این قانون اجرا شود به این دلیل که ضمانت اجرایی قوی و بسیار خوبی دارد میتواند خیلی کارگشا باشد ، یعنی می تواند معلولین را در جامعه به حق خود برساند.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات بهزیستی استان در سال جاری برای مددجویان تحت پوشش در حوزه های مختلف گفت : در امر اشتغال ۱۳۲۰ نفر برای تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۵۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۹ به بانکهای عامل معرفی کردیم.

مدیرکل بهزیستی البرز اضافه کرد : از ابتدای نهضت مسکن تا کنون تعداد کل متقاضیان مسکن معلولین ۵۱۸۰ میباشد که در حال حاضر تعداد ۳۱۳۶ مسکن ساخته و واگذار شده است و تعداد ۲۰۴۴ واحد نیز در دست احداث می باشد.

حیدری گفت : همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز تعداد ۴۷ واحد مسکونی ویژه افراد دارای معلولیت در استان البرز افتتاح کردیم.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: تمام سعی ما در استان بر این است در جهت رفع آسیب های اجتماعی و همچنین احقاق حقوق افراد دارای معلولیت اهتمام جدی داشته باشیم زیرا که این عزیزان حق دارند از مودّت و احترام، فرصت‏های اجتماعی برابر، امنیت و سلامت بهره‏ مند گردند و انتظار ما از نمایندگان محترم استان در مجلس پیگیری اعتبارات سازمان بهزیستی و دوم قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در مجلس شورای اسلامی است.

در ادامه جلسه نیز مهدی عسگری نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی پس از استماع سخنان مدیرکل بهزیستی استان قول مساعدت داد با تمام توان و امکانات در جهت رفع موانع حوزه های مختلف بهزیستی و همچنین موارد مطرح شده بهزیستی البرز با همکاری سایر نمایندگان  در مجلس یازدهم بتوانند موانع و مشکلات بر سر راه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را برداشته و همچنین مشکلات اعتباری سازمان بهزیستی را مرتفع سازند.

 

 

 

۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۰,۴۴۸
کلیدواژه ها: رفع مشکلات مددجویان بهزیستی البرز,مهدی عسگری,نماینده مردم کرج فردیس اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید