117 مرکز مثبت زندگی در سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۲هزار و ۴۰۰مرکز جامع خدمات بهزیستی که به عنوان مرکز مثبت زندگی در کشور راه‌اندازی می‌شود که ۱۱۷ مرکز آن متعلق به سیستان و بلوچستان است.
117 مرکز مثبت زندگی در سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ وحید قبادی دانا در نششست با استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب افزود: در این مراکز تعداد ۵۰۰نفر نیروی جدید از نیروهای بومی جذب می‌شود و کمک بزرگ و موثری در خدمات‌دهی در حوزه بهزیستی سیستان و بلوچستان است.
وی اظهارکرد: باید به ازای هر ۴۵۰خانوار یک مرکز دایر شود این درحالی است که برای استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان به ازای هر ۱۵۰خانوار یک مرکز راه‌اندازی خواهیم کرد.
رییس سازمان بهزیستی کشور ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی این مراکز و آموزش و تربیت نیروی لازم یک جهش در خدمت‌دهی به جامعه هدف ایجاد می‌شود.
قبادی داناهمچنین در این نشست از برنامه‌های این سازمان برای تکمیل ساختار اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان، اشتغالزایی برای خانواده‌های تحت پوشش، الکترونیکی کردن پرونده‌های مددجویان، افزایش بودجه بهزیستی و جذب نیرو از میان تحصیل‌کردگان حوزه مددکاری خبر داد.
احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان هم در این دیدار گفت: افزایش مراکز خدمات بهزیستی این استان به لحاظ وسعت زیاد و پراکندگی مناطق و تامین نیروی متخصص و دارای مهارت برای این مجموعه ضروری است.
وی افزود: نهادها و تشکل‌های مردمی نقش موثری در رفع مشکلات اجتماعی و بهبود وضعیت مردم دارند که از این‌جهت از سازمان بهزیستی انتظار داریم نقش پررنگ تری در حوزه فعالیت‌های خانه‌تشکل‌ها و بهره‌گیری از سازمان‌های مردم نهاد ایفا کند.
۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۳۰,۴۸۸
کلیدواژه ها: وحید قبادی دانا , سیستان و بلوچستان , احمدعلی موهبتی , مرکز مثبت زندگی , بهزیستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید