143 درخواست در قالب 230 عناوین شغلی در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور قزوین بررسی شد

مدیر روابط کار تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از بررسی 230 عناوین شغلی در قالب 143 پرونده درخواست متقاضیان بررسی مشاغل سخت و زیان آور در کمیته بدوی خبر داد.
143  درخواست در قالب  230 عناوین شغلی در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور قزوین بررسی شد

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، ناصر شفیع آبادی با اشاره به اهمیت سلامت نیروی انسانی در محیط کار اظهار کرد: مشاغل سخت و زیان آور کار‌هایی است که در آن‌ها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار بالاتر از حد استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی جسمی و روانی در فرد ایجاد می‌شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است.
وی با بیان این که  از ابتدای سال جاری 2242 درخواست بررسی مشاغل سخت و زیان آور بدوی  واصل شده که از این تعداد 1653 در خواست مورد تایید قرار گرفت، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته رسیدگی به درخواست متقاضیان سرعت گرفته و مدت زمان رسیدگی نسبت به گذشته کاهش یافته است.
شفیع آبادی اضافه کرد: برابر بند 1 ماده 13 آئین نامه مربوطه، بیمه شدگانی که حداقل 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب و پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور را دارا باشند  ( بدون شرط سنی ) مشمول بازنشستگی می شوند .
مدیر روابط کار تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود : به استناد تبصره ۵ ماده ۸ آیین نامه اجرایی کار‌های سخت و زیان آور، رای کمیته بدوی ظرف مدت ۱۵ روز اداری از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی است.
وی  در خصوص چگونگی ارائه درخواست تصریح کرد:  بیمه شدگان شاغل در کارهای سخت و زیان آور  طبق توافق به عمل آمده ضمن مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و مشخص کردن عنوان شغلی به یکی از ادارات شهرستان محل کار مراجعه و پس از بازرسی از محل کار توسط کارشناسان ماده 2 آئین نامه در کمیته بدوی مورد بررسی قرار  می گیرد .
مدیر روابط کار تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: کمیته استانی با تطبیق شغل یا مشاغل مندرج در فرمهای شماره( 1) و با توجه به مشاغل سخت و زیان آور موضوع ماده 11 و گزارش کارشناسان موضوع ماده 2 آئین نامه در مورد سخت و زیان آور بودن یا نبودن هر یک از مشاغل ذکر شده درفرم تقاضا  اظهار نظر کرده و طی فرم شماره 3 جهت بررسی سایر شرایط و اقدامات بعدی مراتب را به شعبه تامین اجتماعی محل پرداخت حق بیمه ارسال و رونوشت نامه نیز برای اطلاع بیمه شده یا سایر افراد متقاضی فرستاده می شود.  

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱
کد خبر : ۲۳۰,۴۹۵
کلیدواژه ها: 143 درخواست در قالب 230عناوین شغلی, در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور, استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید