مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:

اجرای برنامه پایش مالی تشکلهای کارگری و کارفرمایی کلید خورد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: با هدف مدیریت صحیح منابع مالی تشکلها برنامه پایش مالی تشکلهای کارگری و کارفرمایی از ابتدای سال جاری کلید خورده است.
پایش مالی تشکلات کارگری و کارفرمایی


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی با اشاره به محدودیت تشکلها در تامین منابع مالی هزینه های جاری خود، بر جدیت و پیگیری اداره تشکلها در اجرای این برنامه تاکید کرد.

صلواتی  خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تشکلهای کارگری و کارفرمایی  به عنوان موسسات حقوقی غیر تجاری  به معنای واقعی کلمه دارای  تشکیلات غیر انتفاعی بوده  و در تامین هزینه های جاری خود صرفا بر عواید ناشی از حق عضویت و ورودی اعضای خود متکی هستند، بر این اساس مدیریت منابع مالی محدود آنها ضرورتی همیشگی  بوده  و  به شفافیت  عملکرد مالی مسئولین آنها  می انجامد.

وی در این خصوص بر پایش مالی و بررسی صورت های درآمدی و هزینه ای  تشکلهای  تاثیرگذار  همچون کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار و تشکلهای صنفی  پایه ای در دو سطح کارگری و کارفرمایی  تاکید کرد و از  اجرای برنامه یاد شده در خصوص  تعدادی از تشکلهای  کارگری  خبر داد.

لازم به توضیح است: انجمن های صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان های سقز، دیواندره و بانه  را  از جمله تشکلهایی هستند  که  عملکرد مالی آنها مورد بررسی قرار گرفته و  گزارشات مربوط نیز منعکس شده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۲۳۰,۵۰۳
کلیدواژه ها: پایش مالی, تشکلات کارگری, تشکلات کارفرمایی, تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان, برهان صلواتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید