۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات تولید اقلام بهداشتی در استان مرکزی پرداخت شد

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: ۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات در زمینه تولید اقلام بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این استان پرداخت شده است.
۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات تولید اقلام بهداشتی در استان مرکزی پرداخت شد
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، علی وفایی در نشست با فرماندار خمین که به منظور بررسی مشکلات گلکاران خسارت دیده این شهرستان از شیوع کرونا انجام شد، افزود: این تسهیلات شامل ۲۰ میلیارد ریال برای تولید مواد ضدعفونی کننده، ۳۵ میلیارد ریال برای تولید ماسک در محلات و ۱۰۰ میلیارد ریال تولید محصولات دارویی و ضدعفونی کننده در ساوه است.
وی اضافه کرد: ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بر اساس سهمیه مشخص شده از سوی استانداری  مرکزی به مشاغل خسارت دیده از کرونا   به ۴۰ متقاضی پرداخت شد.
وی بیان کرد: بانک توسعه تعاون استان مرکزی آمادگی برای پرداخت تسهیلات به مشاغل خسارت دیده از کرونا در بخشهای کشاورزی، صنعتی و گردشگری را دارد.
  مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی افزود: سه قرارداد در سال جاری در بخشهای صنایع تبدیلی و سرمایه در گردش از سوی این بانک در استان منعقد شده است.
وفایی گفت: بانک توسعه تعاون استان مرکزی با صندوق حمایت از محصولات کشاورزی و صندوق نوآوری و شکوفایی تفاهم نامه برای پرداخت تسهیلات امضا کرده است.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: ۱۱ میلیارد ریال از ۲۳۰ میلیارد ریال که از طریق سامانه کارا در شهرستان جذب شده مربوط به بانک توسعه تعاون استان مرکزی است.
" احمد طهرانی " بیان کرد: بیماری کرونا خسارات زیادی به بخش کشاورزی خمین به ویژه گلکاران شهرستان وارد کرده است.

وی افزود: کشت گلخانه ای باید متناسب با شرایط باشد و در زمان شیوع بیماری کرونا که بازار گل راکد است، کشت‌های گلخانه ای باید به سمت صیفی جات هدایت شود.
فرماندار خمین اضافه کرد: پرداخت تسهیلات بر اساس پالایش متقاضیان با توجه به شرایط سنجی، اراده و شرایط متقاضی صورت پذیرد.
مدیر جهاد کشاورزی خمین نیز با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار بهره‌بردار حوزه کشاورزی در این شهرستان گفت: افراد دارای پروانه از نظام صنفی کشاورزی برای دریافت تسهیلات بیشترین مشکل را دارند.
" عباس ارشدی" اظهار کرد: ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان حوزه کشاورزی، گلخانه و گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی در خمین پرداخت شد.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان از سرمایه در گردش بخش کشاورزی شهرستان در حوزه زنبورداری است.
۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۳۰,۵۴۶
کلیدواژه ها: تسهیلات بانکی,بانک توسعه تعاون,تسهیلات تولید اقلام بهداشتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید