در شرایط شیوع کرونا و در راستای حمایت از معیشت کارگران؛

بالغ بر 73 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کردستان پرداخت شد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات واحدهای تولیدی، در حال حاضر3331 کارگر کردستانی از مقرری بیمه بیکاری برخوردار شده و 73 میلیارد و 375 میلیون تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.
تسهیلات کرونابه گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته که با شیوع ویروس کرونا واحدهای صنفی و تولیدی با چالش مواجه شدند کارگران آنان از حمایت های دولتی از جمله مقرری بیمه بیکاری و تسهیلات حمایتی بهره مند شده اند.

 

 صلواتی با بیان اینکه 73 میلیارد و 375 میلیون تومان تسهیلات به 6691 نفر پرداخت شده است، گفت: در کل 9152 پرونده متقاضیان تسهیلات حمایتی به ارزش 113 میلیارد و 616 میلیون تومان به شبکه بانکی معرفی شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان سپس با اشاره به شیوع ویروس کرونا در اسفند، فروردین و اردیبهشت سال جاری و ثبت درخواست 13601 نفر در سامانه بیمه بیکاری، افزود: از این تعداد 9109 نفر واجد شرایط بودند که به این افراد ۵۵ درصد حقوق پایه و پنج درصد به ازا هر نفر تحت پوشش به حساب آنان واریز شد.

 

وی ادامه داد: از خرداد ماه دوباره شرایط بیمه بیکاری به حالت قبل بازگشت و افراد باید شرایط لازم را برای دریافت این امر را داشته باشند و بر این اساس حداقل حقوق ۲ میلیون تومان به آنها تعلق خواهد گرفت که مدت پرداخت بیمه بیکاری نیز بستگی به سابقه بیمه افراد دارد.

۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷
کد خبر : ۲۳۰,۵۶۴
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونا, کارگر کردستانی, بیمه بیکاری, تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید