مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی ایلام گفت:یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اخیرا با ساز و کار راحت ابلاغ و تدوین شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در گفتگوی زنده ویژه خبری استان: یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی گفت:  هدف از اجرای طرح یارانه دستمزد، کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار، ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار است.

وی ادامه داد: مساله اصلی ما اشتغال جوانان و طیف سنی زیر ۳۵ سال است بنابراین کارفرمایان با جذب این افراد مشمول مشوق ها قرار می گیرند و براساس قانون ۳۰ درصد از هزینه کارفرمایان توسط تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه‌ای، کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب کنند. 

وی با بیان اینکه بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود، افزود: شرایط بهره‌مندی از این طرح برای کسب و ‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است و کارفرما برای برخورداری از چنین معافیتی باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی بوده و در سامانه مشوق بیمه‌ای

Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام کرده باشد.

وی گفت: نیروی کار جدید نیز باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال، حداکثر سابقه بیمه ۳۶ ماه و ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir باشند.

وی گفت: از دیگر برنامه‌های وزارت برای تشویق کارفرمایان به جذب نیروی جدید طرح یارانه دستمزد است در دستورالعمل جدید که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اچتماعی ابلاغ شده است کارگاه‌های جدید التاسیس هم می‌توانند یارانه دستمزد دریافت کنند. کارفرمایانی که کارگاهی جدید تاسیس می کنند به محض دریافت کد کارگاهی می توانند از خدمات یارانه دستمزد که ۳۰ درصد حقوق اداره کار است و به حساب کارفرما واریز می‌شود بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: بر اساس این طرح ۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار شامل افراد با تحصیلات دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی در قالب یارانه دستمزد به کارگاه‌هایی که آنها را جذب کنند پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: ایلام دارای رتبه اول کشوری در ثبت نام متقاضیان و معرفی کارگاه‌ها به بانک‌های عامل و رتبه اول پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در کشور نسبت به سهم ابلاغی را دارا است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تاکنون ۱۴ هزار و۷۳۱ واحد کسب و کار با تسهیلات درخواستی۱۴۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بانک های عامل استان معرفی شده است که از این میزان۱۲ هزار۲۴ و واحد آسیب دیده از کرونا تسهیلات خود را به مبلغ  ۱۰۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند.

وی افزود: در راستای تاکیدات استاندار ایلام و مصوبات کارگروه اشتغال استان مبنی بر استمرار روند پرداخت تسهیلات مذکور و ضرورت پرداخت مانده تسهیلات با اعتبار، دستگاه‌های اجرایی نیز مکلف به پیگیری مشکلات متقاضیان در بانک‌ها و موسسات عامل شده‌اند.

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۲۳۰,۵۹۰
کلیدواژه ها: گفتگوی ویژه خبری, یارانه دستمزد , وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید