پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به باشگاه های ورزشی کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در دیدار مدیران باشگاه های ورزشی خصوصی استان با استاندار کرمانشاه از پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به ۳۱۳ باشگاه ورزشی استان که در سامانه کارا ثبت نام کرده بودند، خبر داد.
پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به باشگاه های ورزشی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،حسن عزیزی در این نشست ضمن اشاره به صدور دستورالعمل جدید برای پرداخت تسهیلات تازه به حوزه ورزش در کشور و استان، بیان کرد: 800 میلیارد تومان تسهیلات در کشور برای پرداخت به باشگاه های وررشی خسارت دیده از کرونا در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به متقاضیان پرداخت می شود و تا خرداد نیز تنفس درنظر گرفته شده است.

وی مجموع تسهیلات پرداختی کرونا در استان کرمانشاه را ۱۷۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام و تأکید کرد: از باشگاه های ورزشی استان می خواهیم تا سریعتر برای اخذ این تسهیلات که نسبت به تسهیلات مرحله اول سخت گیری های کمتری دارد، ثبت نام کنند.

استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: باشگاه های ورزشی استان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، بانک ها و دیگر دستگاه های مربوطه باید تلاش کنند تا مبلغ مناسبی به استان کرمانشاه اختصاص پیدا کند.

هوشنگ بازوند ادامه داد: مدیران باشگاه ها در همین ابتدای کار روند ثبت نام را دنبال و آن را به روزها و هفته های آینده موکول نکنند تا بلکه به سرعت مبلغ موردنظر را جذب و برای امور خود صرف کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به مشکلات باشگاه های ورزشی در ایام شیوع کرونا ، از دستگاه های مسوول به ویژه بانک ها خواست تا همکاری بهتر و بیشتری با آنها به عمل آورده و کار را برایشان تسهیل کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه نیز در این نشست بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ورزش استان ۱۱۰ میلیارد تومان متحمل زیان و ضرر شده که رقم بسیار زیادی است.

صابر رحیمی همچنین تصریح کرد: هم اکنون ۷۳۰ باشگاه ورزشی در استان فعالیت می کنند که ۴۵۰ مورد از این تعداد در شهرستان کرمانشاه قرار دارند.

وی با اشاره به زیان های وارده به باشگاه های ورزشی استان، گفت: کرونا در مقاطع مختلف این باشگاه ها را به تعطیلی کشاند تا افراد شاغل در آنها با مشکلاتی نظیر بیکاری مواجه شوند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: بانک ها با صاحبان باشگاه های ورزشی همکاری بیشتری داشته باشند و مسوولان نیز شرایط آسانتری برای بازپرداخت تسهیلات اعطایی فراهم کنند.

در ادامه این نشست، مدیران باشگاه های ورزشی حاضر در این دیدار مشکلات و مسائل حوزه ورزش استان را بیان کردند .

 

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۰,۶۰۱
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,تسهیلات جدید به باشگاه های ورزشی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید