مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: اشتغال گره گشای بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: اشتغال یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه به خصوص جوانان و گره‌گشای بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است.
اشتغال گره گشای بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، ابوالفضل عبادی ضمن اشاره به طرحهای حمایتی دولت از واحدهای تولیدی در ادامه توضیحاتی راجع به سیاستهای حمایتی دولت در جهت ایجاد رونق در بازار کار و تحقق حداکثری جهش تولید در تمام بخشها و رسته های کسب و کار بویژه مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ایجاد اشتغال فرایند و مقوله‌ای فرابخشی و فراسازمانی است؛ اشتغال‌زایی و تلاش برای رفع مشکل بیکاری فقط وظیفه یک سازمان یا نهاد خاص مانند تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست بلکه همه دستگاه‌ها باید در این زمینه فعالیت و همکاری کنند.

وی ادامه داد: البته در این خصوص مأموریت‌هایی به مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محول شده است؛ سیاستگذاری ، برنامه ریزی، راهبری، پایش و نظارت به منظور تنظیم روابط کار مبتنی بر رعایت اصل سه جانبه گرایی، حفظ و صیانت از نیروی کار، ایجاد تعادل در بازار کار و حمایت از پایدارسازی مشاغل و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه‌های بیمه‌ای، حمایتی و توانمندسازی با رعایت اصول جامعیت، کفایت و فراگیری مبتنی بر قانون بیمه‌گری از جمله این ماموریت‌ها به شمار می آید.

وی در ادامه با اشاره به حمایتهای دولت از جمله جذب کارورز، طرح پرداخت یارانه دستمزد، پرداخت تسهیلات کرونا، طرح مشوق بیمه ای، این راهکارهای عملی را فرصتی برای ایجاد اشتغال و حمایت از فرصت های شغلی موجود به ویژه برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در استان برشمرد و  گفت: تحقق این امر مهم باید با همکاری کلیه دستگاههای اجرائی شهرستان صورت گیرد.   

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۳۱
کد خبر : ۲۳۰,۶۰۳
کلیدواژه ها: ابوالفضل عبادی,اشتغال, آسیب‌های اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید