ثبت‌نام ۱۴ هزارنفر برای دریافت تسهیلات کرونایی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تاکنون ۱۴ هزار نفربنگاههای اقتصادی استان برای دریافت تسهیلات کرونایی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از افرادی که در حوزه گردشگری و ورزش فعالیت دارند و تاکنون در سامانه برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام نکرده‌اند تقاضا می‌شود در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده تا در موعد مقرر تسهیلات را دریافت کنند.
ثبت‌نام ۱۴ هزارنفربرای دریافت تسهیلات کرونایی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سید حفیظ‌الله فاضلی با بیان اینکه در ایام کرونا بسیاری از مشاغل دچار خسارت شده وتولید یا نیروی کار خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد: این مسئله به‌خصوص در حوزه صنوف و گردشگری و امور خدماتی بیشتر به‌چشم می‌خورد و ادامه‌دار شدن کرونا مشکلاتی را برای کارفرما و صنف مربوطه ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اعتباراتی برای تسهیلات کرونایی برای ۱۴ رسته اختصاص پیدا کرده است، افزود: ۲۵ هزار نفر برای دریافت تسهیلات کرونایی در استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۴ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری مجموع مبلغ مورد نیاز تسهیلات کرونایی را برای افراد ثبت نام شده۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: از این مبلغ ۹۵ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است.

فاضلی با بیان اینکه تا مبلغ 270میلیارد تومان دراختیار متقاضیان دریافت تسهیلات قرار میگیردتاکید کرد: از افرادی که در حوزه گردشگری و ورزش فعالیت دارند و تاکنون در سامانه برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام نکرده‌اند و یا قبلا ثبت نام کردند تقاضا می‌شود در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده تا در موعد مقرر تسهیلات را دریافت کنند.

وی بیان کرد: دولت تاکید کرده است که در حوزه آب، برق، گاز و بیمه اجتماعی با بنگاه‌های اقتصادی همکاری شده و سخت‌گیری صورت نگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۲ هزار کارگر فصلی در سامانه استان وجود دارد، گفت: از این تعداد ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر بیمه شده‌اند.

فاضلی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲ هزار شغل در استان ایجاد شده است، اظهار کرد: این استان توانست پیش‌بینی خود در خصوص ایجاد اشتغال را به صورت ۱۰۰ درصد تحقق بخشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با خطاب به بیشتر افراد تحصیل‌کرده، گفت: بسیاری از این افراد شغل مناسب را تنها در پشت میز نشستن تصور می‌کنند، مسئله مهم کسب مهارت‌های کارآفرینی و خلاقیت، ایده‌پردازی و افزایش کیفیت کار است.

فاضلی با تقدیر از اقدامات جهاد دانشگاهی در راستای توسعه مشاغل خانگی، توضیح داد: انتظار داریم که افراد جویای کار از آموزش‌های جهاد دانشگاهی استفاده کنند، تا سرمایه‌ها و پتانسیل‌ها از بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی می‌توانند از منازل شروع شده، به تولید انبوه رسیده و تجاری سازی واشتغال و پایداری را رقم بزنند.

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۲۲
کد خبر : ۲۳۰,۶۱۲
کلیدواژه ها: ثبت نام تسهیلات,کرونا ,فاضلی, چهارمحال و بختیاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید