مدیرکل بهزیستی استان البرز مطرح کرد: ۵۷۴ دانشجو زیر پوشش بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز در مراسم تجلیل مجازی برگزیدگان معلول رتبه برتر کنکور سراسری گفت: از ۵۷۴ دانشجوی تحت حمایت بهزیستی استان ۴۳۴ نفر افراد دارای معلولیت هستند.
۵۷۴ دانشجو زیر پوشش بهزیستی البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛اسدالله حیدری در خصوص آمار دانشجویان این استان اظهار کرد: در کل ۵۷۴ دانشجوی مشغول تحصیل تحت حمایت بهزیستی البرز هستند که از این تعداد ۴۳۴ نفر افراد دارای معلولیت بوده و مابقی آنها زیرمجموعه حوزه اجتماعی بهزیستی استان یعنی فرزندان بی‌سرپرست، یتیم و … هستند.

وی بیان کرد: سولماز شادیان نفر برتر کنکور سراسری از استان البرز، توانست رتبه ۸۲۴ را در دانشگاه فنی دختران تهران کسب کند و امروز به صورت سراسری از طریق ویدئوکنفرانس از سوی ریاست سازمان تجلیل شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز تصریح کرد: شادیان در سال ۹۹ رتبه زیر ۱۰۰۰ در رشته طراحی پارچه به دست آورد، در حالی که این دانشجو دارای معلولیت شنوایی است.

پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان شهریه به دانشجویان معلول البرزی

وی با بیان اینکه بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هر ترم از سوی بهزیستی البرز شهریه دانشجویان البرزی دارای معلولیت پرداخت می‌شود، افزود: تعداد دانشجویان دارای معلولیت مشغول تحصیل ۳۲۰ نفر دختر و ۱۱۴ نفر پسر را تشکیل می‌دهد.

حیدری با بیان اینکه ۲۰ نفر از این دانشجویان در دانشگاه‌های ملی تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۴۱۴ نفر از دانشجویان در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هستند و ۱۳۲ نفر در مقطع کاردانی، ۲۵۲ نفر در مقطع کارشناسی، ۴۳ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۷ نفر دانشجوی دکترا هستند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با بیان اینکه همچنین سال گذشته دانشجوی دارای معلولیت نابینایی در رشته داروسازی در دانشگاه تهران پذیرفته شدند، گفت: به فضل خدا بین افراد دارای معلولیت افراد موفقی در حوزه‌های ورزشی، هنری، فرهنگی و صنایع دستی خوش درخشیدند.

وی با اشاره به موفقیت‌های افراد دارای معلولیت در این استان در حوزه‌های مختلف، بیان کرد: همچنین در پارالمپیک خانم دارابی در رشته پرتاب دیسک مدال طلا کسب کردند.

حیدری ادامه داد: همچنین آقای وحید رجبلو استارتاپیست معروف دارای معلولیت جزو ۱۰ نفر برتر جهان معرفی شدند و از کارآفرینان موفق در این استان هستند.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم جامعه و مسئولان به عنوان برنامه‌ریزان، قدر افراد دارای معلولیت را بدانند، متذکر شد: این افراد در توسعه استان و کشور می‌توانند موفق باشند و در راستای بهره‌مندی از دانش آنها به حقوقشان نیز توجه بیش از پیش شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۰,۶۲۹
کلیدواژه ها: ۵۷۴ دانشجو زیر پوشش بهزیستی البرز,اسدالله حیدری,مدیرکل بهزیستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید