مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:

مهارت آموزی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق اقتصاد است

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در آئین افتتاح اولین مجتمع آموزشی فنی و حرفه‌ای خانه صنعت، معدن که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه در محل خانه صنعت و معدن برگزار شد گفت: مهارت آموزی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق اقتصاد است.
مهارت آموزی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق اقتصاد است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی در این آئین با تأکید بر لزوم مهارت آموزی نیروی کار در واحد های اقتصادی استان، گفت: توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش مهارت های شغلی و تخصصی، در راستای ترغیب و توسعه کارآفرینی، به ویژه در مراکز آموزش مهارتی، یکی از راهکارهای اساسی در حوزه اقتصاد و اشتغال محسوب می شود که می تواند به عرضه نیروی انسانی توانمند و کارآفرین و در نهایت کاهش مشکلات اقتصادی و اشتغال و همچنین افزایش بهره وری و کارایی شاغلین بخش های مختلف منجر شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه آموزش های مهارتی را عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق اقتصاد دانست و ادامه داد:با ایجاد این مجتمع و ایجاد زیر ساخت مهارت آموزی با توجه به نیاز روز بازار مانع بزرگ برای خلق فرصت های جدید شغلی و در عین حال رفع بیکاری و توسعه تولید در استان برداشته می شود.

وی در ادامه با اشاره به برخی برنامه ­های ذیل سیاست های فعال بازار کار از جمله طرح کارورزی، یارانه دستمزد و طرح مشوق های بیمه ای کارفرمایی بیان کرد: دولت در شرایط کنونی اقتصادی امکاناتی فراهم کرده که امیدواریم با اجرای این سیاست ها، نرخ بیکاری جوانان نیز فروکش کند.

وی ادامه داد:  سال گذشته یارانه دستمزد به عنوان یکی از برنامه­ های ذیل سیاست های فعال بازار کار، فقط برای ۸ استان پیش بینی شده بود اما امسال برای ۱۶ استان اختصاص یافته است. در این طرح ۳۰ درصد از دستمزد نیروی کار ( شغل اولی) در کارگاهی مشغول فعالیت شود، توسط دولت پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه به مشوق بیمه‌ای کارفرمایی نیز اشاره کرد و گفت: اگر کارفرمایی نیروی جدید را به کار مشغول کند حق‌بیمه 23درصد سهم کارفرما آن توسط دولت پرداخت می شود.

 

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۳۰,۶۴۲
کلیدواژه ها: اولین مجتمع مهارت آموزی در کشور,حسن عزیزی,افشین کریمی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید