مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز : توسعه مشاغل خانگی حلال مشکلات اقتصاد و بیکاری در البرز است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت : طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، این پتانسیل را دارد که بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال و بیکاری را در استان حل کند.
توسعه مشاغل خانگی حلال مشکلات اقتصاد و بیکاری در البرز است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، حسین فلاح نژاد در افتتاح و بازدید از دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان البرز در محل جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اهمیت فعالیت‌هایی که در جهت از بین بردن بیکاری صورت می‌گیرند، گفت : مشاغل خانگی در بسیاری از استان‌ های کشور توسعه خوبی پیدا کرده است و بررسی‌ ها نشان می‌دهد که استان‌ های روستا محور، بیش از سایر مناطق در این بخش موفق بوده‌اند و این موضوع ریشه در باورهای فرهنگی و اجتماعی آن‌ها دارد.

وی افزود: استان البرز در ستاد تسهیل و دریافت وام برای صنایع بزرگ و کلان مثل کشاورزی و صنعت تولید رتبه اول را دارد؛ چرا که باور مسئولین استان این بوده که با توسعه این حوزه می‌توانیم مشکلات البرز را حل کنیم اما باید تلاش کنیم تا به این باور و فرهنگ برسیم که با گسترش و توسعه مشاغل کوچک و بزرگ خانگی نیز، می‌توان مسائل و مشکلات اقتصادی و حوزه بیکاری را مدیریت و حل کرد.

معرفی الگوهای موفق؛ زمینه‌ساز توسعه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه باید در نوع نگاه به مشاغل خانگی تجدید نظر کنیم، گفت: تصور و تلقی نسبت به مشاغل خانگی توام با ایجاد اشتغال نبوده و همین موضوع علت عقب ماندگی نسبی این حوزه است و برای این که این نوع نگاه عوض شود، باید کار فرهنگی صورت بگیرد  مضاف بر این موضوع باید پیشران‌ها و نمونه‌های موفق به مردم معرفی شوند تا کسانی که می‌خواهند فعالیت خود را آغاز کنند، از آن‌ها الگو بگیرند در نتیجه این اقدامات تحولی در توسعه مشاغل خانگی رخ می‌دهد که به وسیله آن بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از بیکاری در جامعه حل خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: جهاد دانشگاهی بضاعت و پتانسیل علمی خوبی برای اجرای این طرح دارد و نگاه جهادی و عملگرایانه این مجموعه، در مسیر تحقق اهداف این طرح ملی، راهگشا خواهد بود، امیدواریم با همدلی و تلاش سازمان‌های مرتبط با طرح، شاهد گسترش و پایداری مشاغل خانگی در استان البرز باشیم.

توسعه مشاغل خانگی، ماموریتی برای همه دستگاه‌ها باشد

احمدرضا فیروزی، رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز نیز در این نشست گفت : حذف و کاهش تسهیلات پرداختی، بر میزان استقبال شهروندان و فعالان عرصه مشاغل خانگی تاثیرگذار بود اما با این حال، از زمان آغاز طرح تا کنون ۱۸۶۰ نفر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان البرز ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم این رقم به بیش از ۴۰۰۰ نفر برسد. خوشبختانه امروز تعریف رسمی و قانونی از مشاغل خانگی وجود دارد و ما پیگیر عملیاتی شدن طرح‌های این بخش هستیم.

وی افزود: فعالیت‌های تبلیغاتی خوبی در این زمینه با همکاری سازمان‌ها و ادارات استان صورت گرفته است و این طرح، یک فعالیت فراسازمانی است و توقع می‌رود که تمام دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی، برای تحقق اهداف این طرح ملی، تلاش کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز خاطر نشان کرد: باید این نگرش در تمام دستگاه‌ها ایجاد شود که توسعه مشاغل خانگی را به عنوان یک ماموریت برای خود در نظر بگیرند چرا که گسترش چنین موضوعی، تا حدود زیادی به رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار و با ثبات در کشور و البته استان کمک خواهد کرد.

۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۳۰,۶۵۱
کلیدواژه ها: توسعه مشاغل خانگی حلال مشکلات اقتصاد و بیکاری البرز,جهاد دانشگاهی,حسین فلاح نژاد,مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید