پنجاه و هشتمین جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان خراسان جنوبی برگزار شد

پنجاه وهشتمین جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان خراسان جنوبی با دستور کار بررسی طرحهای جدید دارای توجیه فنی و اقتصادی مناسب دستگاههای اجرایی به ریاست مدیر کل جذب و سرمایه گذاری اقتصادی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.
پنجاه و هشتمین جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، در این جلسه غلامرضا اشرفی گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه داد و گفت: تعداد طرح های ارسال شده به بانک های عامل 2989 با پیش بینی اشتغال 8114 نفر و میزان تسهیلات 470میلیار تومان است که تعداد 2943 طرح با پیش بینی اشتغال 6980 نفر با مبلغ تسهیلات 400 میلیارد تومان مصوب شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در خصوص میزان پرداخت شده به طرح های اشتغال روستایی توسط بانک های عامل طرح عنوان کرد: ازطرح های ارسالی تعداد 2919طرح با پیش بینی اشتغال ۶۸۰۲نفر و میزان 384میلیارد تومان تسهیلات تا کنون پرداخت شده است.
وی تاکید کرد: تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، صرفا به طرح های دارای توجیه اقتصادی و اشتغال زا پرداخت می شود و تلاش می کنیم ادامه اجرای این طرح را نیز به صورت کارشناسی و با نتیجه بخشی بهتر در استان اجرا کنیم تا از طریق آن، هدف دولت در تثبیت جمعیت روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی در شهرها تامین شود.
وی گفت: تعداد ۱۷ طرح که در خواست آنها توسط دستگاههایی اجرایی جهت طرح در کمیته فنی واصل شده بود مربوط به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات،صنعت ،معدن و تجارت،میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی هم بررسی شد.

اکبری راد در جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان که در محل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی برگزار شد،گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در راستای اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی اجرا می شود.
مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی همچنین گفت: از زمان شروع طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان، نظارت های لازم بر روند اجرای طرح نیز آغاز شده و لازم است این امر به صورت مستمر و دقیق انجام گیرد.
وی در خصوص مصوبات این جلسه گفت:طرح هایی که در کمیته فنی مورد تایید قرار می گیرد بایستی دراسرع وقت تعیین تکلیف گردد، همچنین بانکهای عامل نسبت به جذب اعتبارات از طریق مرکز اقدام نمایند همچنین دربرخی از طرح ها قبل از طرح در کمیته فنی بصورت میدانی نیز مورد بررسی توسط اعضای کمیته قرار گیرد.

۲۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۳۰,۶۷۴
کلیدواژه ها: خراسان جنوبی,اشتغال پایدار روستایی,کمیته فنی, اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید