بیش از 2300 تعاونی در فارس تشکیل شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: از ابتدای شروع کار دولت تدبیر و امید در سال 92 تاکنون تعداد ٢ هزار و٣٠٥ شرکت تعاونی با ٥٣ هزار و ٦٣٧عضو و ٦٥٢ میلیارد ریال سرمایه و اشتغال ٣٦ هزار و ٨٧٨ نفری در فارس تشکیل شده است.
بیش از 2300 تعاونی در فارس تشکیل شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری در شورای عالی توسعه تعاون استان فارس افزود: از ابتدای تشکیل تعاونی در این استان تا پایان سال 92 فارس مقام هفتم کشور را با 3 هزار و 136 تعاونی در سطح کشور به خود اختصاص داده بود که این جایگاه با توجه به تلاش دستگاه های متولی و روحیه مشارکت پذیری مردم فارس اکنون به رتبه 4 کشور رسیده است.

وی با بیان این  که بیشترین تعاونی های فارس در حوزه خدمات،کشاورزی و مسکن است،گفت: 30 درصد تعاونی های فارس خدماتی، 23 درصد کشاورزی و 19 درصد در حوزه صنعتی است.

وی ادامه داد: شهرستان های شیراز ممسنی،کازرون ،جهرم،سپیدان، فسا، نی ریز، و مرودشت در بین 36 شهرستان فارس بیشترین تعداد تعاونی ها را در خود جای داده اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: در حوزه تعاونی های مسکن،فارس اکنون جایگاه ششم کشور را به خود اختصاص داده که 391 تعاونی در این حوزه با 137 هزار و 323 نفر عضو را شامل می شود.

وی با تاکید بر رفع مشکلات تعاونی های مسکن این استان گفت: از حدود 28 هزار واحد مسکن مهر در سطح این استان تنها هزار و 749 واحد در بخش مسکن مهر و 124 واحد در بخش مسکن خودمالکی تحویل متقاضیان نشده که باید اهتمام جدی برای تکمیل این واحدها در سطح استان انجام شود.

مختاری سهم تعاون را در حوزه توسعه روستاهای فارس بارز عنوان کرد و افزود: در این حوزه فارس از سال 95 در بین سایر استانهای کشور بیشترین عملکرد را داشته و تسهیلات مورد نیاز 51 طرح به ارزش 39 میلیارد تومان به تعاونی های روستایی پرداخت شده است.

وی گفت: فارس در تعداد تعاونی‌های توسعه عمران کشور نیز بهترین وضعیت دارد و تنها استانی است که در کلانشهر خود دارای شرکت توسعه عمران است.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، علاوه بر شیراز، داراب، لامرد، مهر، فیروزآباد، قیر و کارزین، بوانات، نی ریز، زرین دشت، فسا، فراشبند، لارستان، زرقان هم تعاونی‌های توسعه و عمران خود را تشکیل داده‌اند.

وی اظهار کرد: فارس رتبه سوم کشور را در تشکیل تعاونی های بانوان و دانش بنیان به خود اختصاص داده و 268 میلیون تومان نیز امسال به تعاونی های جدید تاسیس کمک مالی شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس تاکید کرد: علی رغم وجود مشکلات ناشی از کرونا،اتاق تعاون فارس در ماه های اخیر بعنوان برتر در سطح کشور معرفی شد.

وی در ادامه بیان کرد: این درخواست از سوی تعاونگران استان وجود دارد که موانع و مشکلات مالی تعاونی ها متقاضی تسهیلات رفع شود.

مختاری اضافه کرد: براساس آمارهای موجود ١٠ هزار و ٦٦٨ میلیار ریال در سال ٩٨ و ۹ هزار و ٣٣ میلیارد ریال در سال ٩٩ توسط بانک توسعه تعاون فارس تسهیلات به تعاونی‌های فارس پرداخت شده است.

در ادامه این نشست با درخواست مختاری برای تخصیص بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل طرح های نیمه تمام تعاونی های فارس موافقت شد.

۲۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۰,۶۸۵
کلیدواژه ها: بیش,از,2300 ,تعاونی,در,فارس,تشکیل,شده,است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید