افزایش فرصت‌های شغلی از طریق آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه‌های خرد مردم در قالب تعاونی در استان فارس

تفاهمنامه همکاری مشترک استانداری فارس و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس و محمدجعفر کبیری معاون تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امضا شد.
افزایش همکاری‌های وزارت تعاون و استانداری فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، استانداری فارس و معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی در زمینه توسعه فعالیت‌های تعاونی در استان فارس، تفاهمنامه امضا و مبادله کردند.

این تفاهمنامه به منظور توسعه بخش تعاون و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مرتبط با بخش تعاون با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات بومی و منطقه‌ای و جلب همکاری حداکثری مشارکت مردم در توسعه و رونق اقتصادی استان منعقد شده است.

در این تفاهم نامه که با موضوع توسعه بخش تعاون در استان فارس با هدف کاهش تصدی گری دولت، مردمی کردن اقتصاد، قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد تنظیم شده است، توسعه مشارکت‌های مردمی و ترویج فرهنگ تعاون کارگروهی، استفاده از ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی استان با هدف رشد و توسعه همه جانبه و افزایش سطح رفاه اجتماعی مدنظر قرار گرفته است.

توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی بین مردم، بسترسازی برای ورود بخش تعاونی به فعالیت‌های اقتصادی و افزایش سهم بخش تعاونی در اقتصاد ملی و استان از جمله اهداف این تفاهم نامه ذکر شده است.

همچنین گسترش همکاری‌های دوجانبه جهت حمایت از تشکیل و توسعه تشکل‌های تعاونی، رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی استان با بهره گیری از پتانسیل‌های منطقه‌ای و ظرفیت‌های قانونی، اقتصادی و اجتماعی بخش تعاونی از دیگر اهداف تنظیم این تفاهم نامه به شمار می‌رود.

از دیگر اهداف این تفاهم نامه می‌توان به اشتغالزایی در قالب تشکل‌های تعاونی از طریق ایجاد فضای مناسب کسب و کار با تاکید بر کسب و کار‌های جدید با استفاده از ظرفیت‌های حمایتی و قانونی بخش تعاونی، کمک به اجرای طرح‌های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی از طریق تعاونی، اجرای طرح "تعاون شهر" در یکی از شهرستان‌های استان به انتخاب استانداری فارس می‌توان اشاره کرد.

افزایش فرصت‌های شغلی از طریق توانمندسازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه‌های خرد مردم در قالب تعاونی، تاسیس و توسعه تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان با جلب مشارکت معتمدین و موثرین محلی و هدایت منابع مردمی به بخش‌های توسعه منطقه‌ای و درآمدزا دیگر اهداف امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان استانداری فارس و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

همچنین از دیگر اهداف این تفاهم نامه همکاری مشترک می‌توان به همکاری و هماهنگی فی مابین دستگاه‌های اجرایی استان در راستای توسعه بخش تعاون، افزایش سطح مشارکت اجتماعی و اقتصادی شهروندان در کلیه فعالیت‌های مرتبط با توسعه بخش تعاون، گسترش عدالت اجتماعی از طریق توانمندسازی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه با بهره گیری از ظرفیت‌های بخش تعاون و احصاء مزیت‌های نسبی شهرستان‌ها در امور قابل واگذاری به شرکت‌های تعاونی اشاره کرد.

گفتنی است مدت زمان تفاهمنامه همکاری مشترک استانداری فارس و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه سال تعیین شده است.

۲۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۳۰,۶۸۶
کلیدواژه ها: افزایش,همکاری‌های,وزارت,تعاون,و,استانداری,فارس

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید