525 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی در اردبیل مشغول به کار شدند

مدیرکل بهزیستی اردبیل گفت: طی 9 ماه سال جاری با تسهیل گری شرایط اشتغال معلولین 525 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی صاحب شغل شدند.
اشتغال مددجویان بهزیستی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، بهزاد ستاری  در تشریح اقدامات صورت گرفته برای تسهیل گری اشتغال جامعه هدف در چارچوب وظایف سازمان از ایجاد اشتغال برای تعداد 525 نفر از افراد دارای معلولیت و مددجویان در سه ماه سال 99 خبر داد.

مدیرکل بهزیستی اردبیل خاطرنشان کرد: برای تسهیل گری اشتغال جامعه هدف از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، تشکیل کارگروه همیاران زن سرپرست خانواده، صدور مجوز مراکز عیر دولتی، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی، خویش فرمایی و....استفاده می  کند.

وی گفت : در سال 1399 برش تعهدات استانی اشتغال تعداد 782 نفر بود که با تسهیل‌گری اشتغال افراد واجد شرایط در نه ماهه سال جاری برای تعداد  525نفر ایجاد اشتغال شده است .

ستاری ادامه داد: در سال 1399 از محل بند " ب " تبصره 16 قانون بودجه مبلغ 289 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی جامعه هدف به استان اختصاص یافته بود که در نه ماهه سال 99 بیش از 179 میلیارد ریال یعنی بیش از 62 درصد اعتبار تخصیصی جذب شده است .

وی با تشکر از مدیران و کارکنان بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال جامعه هدف خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش این عزیزان برای کمک به استقلال اقتصادی جامعه هدف بهزیستی شد.

وی همچنین اظهارداشت: سازمان بهزیستی در قبال به کارگیری جامعه هدف در بخش خصوصی و تعاونی به کارفرمایان  تسهیلاتی از قبیل پرداخت وام قرض الحسنه به ازای هر نفر 500 میلیون ریال ، پرداخت سهم بیمه کارفرمایی ( 23 درصد) به مدت 5 سال و پرداخت یارانه ارتقای کارانه معلولان شاغل در بخش غیر دولتی از 10 در صد تا 50 در صد حداقل حقوق و با در نظر گرفتن میزان و نوع معلولیت ارائه می کند.

مدیرکل بهزیستی اردبیل اظهار امیدواری کرد: کارفرمایان برای استفاده از تسهیلات فوق می توانند به بهزیستی شهرستان ها و بخش ها مراجعه و از تسهیلات فوق بهره مند شوند .

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۳۰,۷۱۰
کلیدواژه ها: اشتغال مددجویان بهزیستی در اردبیل,مدیرکل بهزیستی اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید