۱۷ هزار و ۸۷۲ فرصت شغلی در استان همدان ایجاد شد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به رتبه نخست استان همدان درعقد قرارداد طرح تسهیلات روستایی گفت:در 8ماه سال 1399 در راستای اهداف سند راهبردی و توسعه اشتغال استان برای ۱۷ هزار و ۸۷۲ نفر شغل در بخش مسکن و غیر مسکن ایجاد شده است.
۱۷  هزار و ۸۷۲ فرصت شغلی در استان همدان ایجاد شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان ،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه تعهد ایجاد فرصت شغلی پیش بینی شده با اعلام دستگاه‌های اجرایی در سال جاری ۱۹ هزار و ۴۵۰ نفر بوده گفت: برای ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال موجود بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده که نتیجه آن نرخ بیکاری ۷.۳ درصدی، بر اساس مرکز آمار ایران در شش ماهه اول سال ۹۹ است.
احمد توصیفیان در ادامه در خصوص رتبه نخست استان در طرح تسهیلات روستایی با اشاره به اینکه سهم استان از  ۱۴۲ هزار میلیارد ریال توزیع استانی در پنج مرحله تسهیلات روستایی ۳.۱۱ درصد به مبلغ سه هزار و ۴۴۱ میلیارد ریال است، اظهارکرد: بر اساس شاخص هایی از جمله نسبت مبلغ  عقد قرارداد طرح های ارسالی به سهمیه با ۱۱۵ درصد تحقق، رتبه نخست کشوری را کسب کردیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، تحقق این امر مهم را ناشی از تعامل و همکاری خوب بانک ها، دستگاه‌های اجرایی با کمیته های فنی استانی و شهرستانی و تدابیر و حمایت های استاندار ، حوزه اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و فرمانداران معرفی کرد.
توصیفیان در خصوص پرداخت تسهیلات ۱۲ درصدی به فعالیت‌های بیشتر آسیب دیده از ویروس کرونا، بیان کرد: تا کنون ۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت شده و براساس مصوبات ستاد ملی کرونا، سامانه کارا برای طرح های بخش گردشگری و بخش ورزش فعال شده است.
وی ادامه داد: بنگاه‌هایی که در این دو حوزه  قبلا از تسهیلات کرونا استفاده نکرده اند یا بر اساس دستورالعمل های جدید می توانند در صورتی که قبلا منتفع شده اند مابه التفاوت  سقف تسهیلات در نظر گرفته شده را دریافت کنند و لذا به محض دریافت پیامک در سامانه کارا ثبت نام کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان یکی از برنامه‌های دولت برای اشتغال فارغ التحصیلان را طرح مشوق بیمه ای اعلام کرد و افزود: در صورتی که بنگاه‌های اقتصادی نیروی جدید خود را از بین فارغ التحصیلان لیسانس و به با بالا جذب کنند به مدت ۲۴ ماه، حق بیمه سهم کارفرما از سوی دولت به آنها پرداخت می‌شود.
توصیفیان ادامه داد: واحد‌های آسیب دیده از کرونا در ۱۴ فعالیت مصوب ستاد ملی کرونا، در صورت برگشت به کار نیروی فارغ التحصیل خود که در ایام ویروس کرونا بیکار شده اند، می توانند از این امتیاز ویژه بهره ببرند.
وی  درخصوص عملکرد اشتغال و سرمایه گذاری استان در هشت ماهه سال ۹۹، گفت: در راستای اهداف سند راهبردی و توسعه اشتغال استان در این مدت برای ۱۷ هزار و ۸۷۲ نفر شغل در بخش مسکن و غیر مسکن ایجاد شده است.
۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |
کد خبر : ۲۳۰,۷۴۲
کلیدواژه ها: احمد توصیفیان,تسهیلات اشتغال پایدار روستایی,اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید