مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین بر اصل سه جانبه گرایی با هدف صیانت از نیروی کار تاکید کرد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سه جانبه گرایی مهمترین و بارزترین اصل در تصمیم گیری های حوزه روابط کار است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین بر اصل سه جانبه گرایی با هدف صیانت از نیروی کار تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،جلسه سه جانبه گرایی  "کارگر- کارفرما و دولت" با هدف صیانت از نیروی کار به ریاست رضا گروسی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین و با حضور معاون روابط کار ،رئیس اداره روابط کار، نمایندگان کانون کارگری  و کارفرمایی استان برگزار شد .
در این جلسه رضا گروسی تصریح کرد: گفت وگو مداری و ارتباط همدلانه بین تشکل های کارگری با یکدیگر و با تشکل های کارفرمایی نیاز روز استان است و آن ابزاری برای دست یابی به راه حل های مشترک و تغییر در سیاستهاست.
وی افزود: ترویج فرهنگ بهره وری , ارتقای فرهنگ کار، همکاری در ترویج فرهنگ و اصول ایمنی کار ، حل و فصل اختلافات در محیط کاری و توام با تفاهم ، ارتباط موثر و سازنده با کارآفرینان در جهت افزایش راندمان تولید و شادابی محیط کار  ارائه چالش های عمده محیط کاری به همراه پیشنهادات سازنده و حرکت به سمت کسب امتیازات فراتر از حداقل های قانون در این جلسه بود.
وی بیان کرد:  کارگران از نیروهای مولد هستند و  منزلت، جایگاه و کرامت انسانی کارگر باید حفظ شود.
 وی ادامه داد: سه جانبه گرایی ، امروز یک اصل راهبردی واجرایی است و دیدگاه ما این است که بین منافع دولت ،کارگر و کارفرما هیچ تضاد و تعارضی وجود ندارد و منافع هرسه طرف به هم پیوند خورده است ولی به هر حال دولت نباید از ابتدا تا انتها متولی تمام کارها باشد.
وی مشارکت نمایندگان دولت و شرکای اجتماعی یعنی سازمان های کارفرمایی و کارگری برای اتخاذ تصمیم در زمینه تنظیم روابط کار، طرح و تدوین مسایل و امور مربوط به کار را ناشی از اعمال اصل سه جانبه گرایی دانست .
همچنین در این جلسه نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶
کد خبر : ۲۳۰,۸۰۲
کلیدواژه ها: تاکید بر اصل سه جانبه گرایی, با هدف صیانت , از نیروی کاردر استان قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید