در دیدار معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استاندار مازندران اعلام شد:

بیش از 4 هزار سهمیه استان برای اجرای طرح مسکن اجتماعی کارگران

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با استاندار مازندران از سهمیه 4224 عددی استان مازندران برای اجرای طرح مسکن اجتماعی کارگران خبر داد .
دیدار معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استاندار مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، احمد حسین زادگان استاندار مازندران در این دیدار با عنوان اینکه مسکن کارگری یک اولویت مهم برای مازندران با توجه به فعالیت واحدهای تولیدی فراوان و اشتغال بالای کارگران است، خاطرنشان نمود: ارائه یک ساز و کار مشخص و برنامه هدفمند برای احداث ۴۲۲۴ واحد مسکن کارگری که سهمیه مازندران است، می بایست با تشکیل کمیته تخصصی در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در همین راستا ارائه پیشنهادهای عملیاتی و اجرایی برای واحد های بزرگ تولیدی با توجه به آمار بالای کارگران استان می بایست در برنامه کاری بطور ویژه قرار گیرد.

حسین زادگان، تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیما برای بسیج  امکانات و ظرفیت دستگاه های اجرایی می تواند منجر به عملی شدن پروژه مهم احداث مسکن کارگری در بازه  زمانی مشخص شود.

نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه سطح درآمد پایین کارگران نباید بهانه ای برای تعلق نگرفتن مسکن به این قشر زحمتکش شود، افزود: می بایست با اختصاص و جذب اعتبارات لازم و اعطای تسهیلات مناسب، بستر های قانونی ثبت نام کارگران در طرح مسکن کارگری و احداث و تحویل مسکن کارگری را فراهم کنیم.

ابراهیم صادقی‌فر، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار اظهار کرد: در تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی ، واجدین شرایط برای ساخت مسکن کارگران شناسایی شده اند.

وی بیان کرد: خط اعتباری برای خانه‌دار شدن کارگران ایجاد شده که می‌توانند با عضویت در تعاونی‌های مسکن از این خط اعتباری استفاده کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه 5 سازنده اصلی کار را بر عهده گرفتند، افزود: برای ساخت مسکن کارگران، تعاونی ها خوشنام به وزارت راه و شهرسازی معرفی می شوند.
صادقی‌فر با تاکید بر اینکه برای تسهیل تأمین مسکن کارگران همه دستگاه‌ها را بسیج کردیم ،گفت:  اراده خوبی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  وزارت راه و شهرسازی وجود دارد تا مقوله مسکن کارگری با جدیت مورد بررسی قرار گیرد و موانع در این زمینه برطرف شوند.
صادقی‌فر، مسکن را یکی از الزامات اولیه در جهت صیانت از جامعه کار و تلاش دانست و افزود: کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.
 

گفتنی است، در این دیدار رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز حضور داشتند.

۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰
کد خبر : ۲۳۰,۸۷۷
کلیدواژه ها: تعاون، کار و رفاه اجتماعی,مسکن اجتماعی کارگران و بازنشستگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید